اطلاعات بیشتری از نسل دوم هدست ویژن پرو اپل فاش شد؛ ارزان‌تر از نسل اول

تاکنون در گزارش‌های مختلفی که طی چند ماه گذشته منتشر شده، به توسعه نسل دوم هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو توسط اپل اشاره شده است. هرچند تاکنون جزئیات کمی در مورد این دستگاه اعلام شده، اما MacRumors اکنون اطلاعات جدیدی در مورد این پروژه به اشتراک گذاشته است.

طبق این گزارش، نسل دوم هدست اپل ویژن پرو که به‌طور داخلی با نام رمز Project Alaska و شناسه دستگاه N109 شناخته می‌شود، شباهت زیادی به نسل اول ویژن پرو خواهد داشت. هرچند از نظر زیبایی‌شناسی و نحوه قرارگیری دکمه‌ها هیچ تفاوتی ذکر نشده است، اما انتظار می‌رود که محل قرارگیری اسپیکرهای دستگاه جدید متفاوت باشد.

تغییرات و ویژگی‌های نسل دوم هدست ویژن پرو

براساس طرح‌های اولیه نسل دوم هدست اپل، این دستگاه شامل قسمت‌های خمیده‌ای که در نسل اول بلندگوها را در خود جای داده است، نخواهد بود. درعوض، این هدست دارای لبه‌های صاف و یکنواخت خواهد بود.

تفاوت قابل‌توجه دیگر به بندهای چرمی عقب دستگاه مربوط می‌شود. هدست‌های نسل دوم دارای بندهایی هستند که از نظر طراحی و ظاهر ساده‌ترند و تا حدودی یادآور بند‌هایی هستند که معمولاً در کیف‌های لپ‌تاپ یا کوله‌پشتی استفاده می‌شوند. قبلاً در شایعات قبلی گفته شد که هدست بعدی اپل ارزان‌تر از ویژن پرو است و البته تغییرات مربوط به بند چرمی آن تا حدی این نظریه را تقویت می‌کند؛ زیرا احتمالاً ساده‌بودن طراحی بند‌ها منجر به کاهش قیمت کلی دستگاه برای مصرف‌کنندگان خواهد شد.

علاوه بر این موارد، ظاهراً اپل قصد دارد تا در نسل دوم نیز از یک بسته باتری اکسترنال استفاده کند.

از نظر سخت‌افزار، این دستگاه همچنان دارای مجموعه‌ای از دوربین‌ها و سنسورهای مشابه با نسل اول ویژن پرو خواهد بود. به‌طور دقیق‌تر، این دستگاه احتمالاً دارای ۲ نمایشگر میکرو OLED، قطب‌نما، حسگر نور محیط، مغناطیس‌سنج و ژیروسکوپ است. نسل دوم هدست اپل همچنین برای اتصال از Wi-Fi، بلوتوث ۵ و صدای بسیار کم‌تأخیر (ULLA) پشتیبانی می‌کند.

درنهایت براساس اطلاعات فعلی، نسل دوم هدست ویژن پرو اپل در سال ۲۰۲۵ وارد مرحله آزمایش محصول خواهد شد که در این صورت، در اواخر سال ۲۰۲۵ یا اوایل ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی