ال‌جی از DukeBox رونمایی کرد؛ دستگاه پخش موسیقی با نمایشگر OLED شفاف

ال‌جی به‌تازگی از یک پروژکتور هوشمند جدید ۴K به ‌نام CineBeam Qube رونمایی کرده که شبیه به یک دوربین فیلم قدیمی است. اکنون غول کره‌ای یک دستگاه پخش موسیقی را معرفی کرده که DukeBox نام دارد. این دستگاه از نظر طراحی شبیه به دستگاه‌های پخش موسیقی کلاسیک جوک‌باکس (Jukebox) است اما از فناوری نمایشگر OLED شفاف بهره می‌برد.

ال‌جی DukeBox را به‌عنوان یک جوک‌باکس مدرن توصیف کرده است. درحال‌حاضر اطلاعات بسیار کمی منتشر شده و فقط می‌دانیم که این دستگاه دارای اسپیکرهای رو‌به‌جلو در پایین و یک اسپیکر ۳۶۰ درجه در بالاست تا شنونده صدا را به‌خوبی دریافت کند. می‌توان انتظار داشت که اکثر افراد برای گوش‌دادن به موسیقی از DukeBox استفاده کنند، اما ال‌جی می‌گوید که می‌توان از آن برای پخش محتواهای دیگری مانند فیلم‌ها نیز استفاده کرد.

ویژگی مهم دیگر این دستگاه، پنل OLED شفاف آن است که می‌تواند تجربه بصری جذابی را ارائه دهد. ال‌جی در محصول خود از فناوری لامپ خلأ استفاده کرده است که در صنعت موسیقی برای ارائه یک تجربه صوتی تقویت‌شده و دقیق‌تر استفاده می‌شود. با وجود این فناوری و سه اسپیکر تعبیه‌شده در DukeBox، می‌توان انتظار داشت که این دستگاه تجربه صوتی بسیار چشمگیری را به کاربران ارائه دهد.

دیگر محصولات ال‌جی برای CES 2024

علاوه بر DukeBox، ال‌جی در پست خود به چند محصول متفاوت دیگر نیز اشاره کرده است. ازجمله آن‌ها می‌توان به نسخه ارتقایافته Bon Voyage اشاره کرد که اساساً یک فضای زندگی شخصی‌سازی‌شده با ابعاد ۲ متر عرض در ۳٫۸ متر عمق در ۲٫۲ متر ارتفاع محسوب می‌شود که دارای انواع لوازم خانگی و مبلمان، ازجمله تخت‌خواب، یخچال، اجاق برقی و دستگاه تصفیه آب است. DUOBO نام محصول دیگری است که ال‌جی از آن به‌عنوان یک دستگاه قهوه‌ساز کپسولی یاد می‌کند. احتمالاً در نمایشگاه CES 2024 شاهد ارائه اطلاعات بیشتری از این دستگاه‌ها خواهیم بود.

درباره ی کامران جوادی