ال‌جی تلویزیون‌های OLED سال ۲۰۲۴ خود را معرفی کرد

ال‌جی از مجموعه تلویزیون‌های OLED خود برای سال ۲۰۲۴ رونمایی کرد که شامل مدل پرچمدار کاملاً بی‌سیم LG M4 و نیز آخرین نسخه‌های سری استاندارد این شرکت می‌شود. همچنین سری استاندارد این تلویزیون‌ها شامل مدل‌های G4 ،C4 و B4 می‌شود. البته قیمت یا زمان عرضه رسمی این دستگاه‌ها اعلام نشده است و تمام مدل‌ها در CES 2024 که از ۹ تا ۱۲ ژانویه (۱۹ تا ۲۲ دی‌ماه) برگزار می‌شود، نمایش داده خواهند شد.

ال‌جی M4 تلویزیون OLED پرچمدار سال ۲۰۲۴ این شرکت است که نه‌تنها برای ارائه تصویر، بلکه برای صدا نیز هیچ نیازی به اتصال کابل‌های معمول تلویزیون ندارد. همچنین قابلیت‌های بی‌سیم WOWCAST پردازنده جدید Alpha 11 AI این تلویزیون می‌تواند Dolby Atmos بی‌سیم باکیفیت را به ساندبارهای سازگار ال‌جی ارائه کند. M4 همچنین برای اولین‌بار در اندازه ۶۵ اینچی عرضه خواهد شد.

سایر تلویزیون‌های ال‌جی

ال‌جی G4 که جانشین یکی از بهترین تلویزیون OLED فعلی این شرکت، یعنی LG G3 محسوب می‌شود نیز از پردازنده هوش مصنوعی Alpha 11 بهره می‌برد و همچنین همان قابلیت‌های صوتی بی‌سیم WOWCAST را ارائه می‌کند. علاوه‌براین، G4 دارای همان فناوری آرایه میکرولنز (MLA) است که با LG G3 سال گذشته معرفی شده بود، اما اکنون ال‌جی آن را به مدل بزرگ‌تری ۸۳ اینچی نیز اضافه کرده است.

ال‌جی C4 مدل میان‌رده سال ۲۰۲۴ است که از نسل جدید پردازنده Alpha 9 AI بهره می‌برد و در تمام اندازه‌های خود با بهبود روشنایی و همچنین ارتقای قابلیت‌های گیمینگ همراه است. LG C4 برای اولین‌بار به چهار پورت HDMI 2.1 مجهز شده و در اندازه ۴۸ اینچی وارد بازار خواهد شد. درنهایت، ال‌جی B4 مدل پایه از تلویزیون‌های سال OLED 2024 این شرکت است که از نسل جدید پردازنده هوش مصنوعی Alpha 8 بهره می‌برد.

تلویزیون‌های M4 ،G4 و C4 همچنین از نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۴۴ هرتز پشتیبانی می‌کنند که برای اولین‌بار چنین قابلیتی به تلویزیون‌های OLED ال‌جی ارائه شده است. بااین‌حال، اکنون باید منتظر اعلام زمان عرضه و قیمت آن‌ها باشیم که احتمالاً در نمایشگاه CES 2024 اعلام خواهند شد.

درباره ی کامران جوادی