ال‌جی می‌خواهد در سال ۲۰۲۵ رقیبی برای هدست اپل ویژن پرو عرضه کند

ال‌جی اعلام کرده است که از تخصص خود در ساخت تلویزیون‌های OLED برای توسعه هدست واقعیت گسترده (XR) استفاده خواهد کرد. این شرکت کره جنوبی می‌خواهد این هدست را در سال ۲۰۲۵ عرضه کند. همچنین این احتمال وجود دارد که ال‌جی از دو هدست، یکی بالارده و دیگری مقرون‌به‌صرفه رونمایی کند.

براساس گزارش رسانه کره‌ای The Guru، مدیرعامل ال‌جی الکترونیکس به خبرنگاری در نمایشگاه CES 2024 گفت که ال‌جی یک هدست XR را در اوایل سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد کرد. اطلاعات چندانی از این هدست در دست نیست. بااین‌حال، اواخر سال ۲۰۲۳ شایعاتی منتشر شد مبنی بر اینکه ال‌جی درحال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی است که به پردازنده اسنپدراگون XR2+ Gen 2 کوالکام مجهز خواهد بود. البته هنوز نمی‌توان با قطعیت چنین شایعاتی را پذیرفت.

هدست ال‌جی

هدست XR ال‌جی در سال ۲۰۲۵

اگر هدست ال‌جی واقعاً دارای پردازنده اسنپدراگون XR2+ Gen 2 باشد، باید انتظار داشته باشیم که این هدست رده‌بالا رقیبی برای هدست‌ ویژن پرو اپل باشد که ۱۳ بهمن ماه عرضه می‌شود. همچنین ممکن است هدست ال‌جی قیمت بالایی داشته باشد و احتملاً در محدوده ۲۰۰۰ دلار قیمت بخورد.

از آنجایی که در زبان کره‌ای بین حالت مفرد و جمع تفاوتی وجود ندارد، ممکن است منظور مدیرعامل ال‌جی این باشد که در سال ۲۰۲۵ بیش از یک هدست XR عرضه کند. اگر اینطور باشد، ال‌جی احتمالاً یک رقیب بالارده برای ویژن پرو اپل و یک هدست مقرون‌به‌صرفه‌تر هم‌رده کوئست ۳ متا معرفی کند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه متا قصد دارد با ال‌جی برای ساخت نمایشگرهای OLED برای هدست‌های XR خود همکاری کند. احتمال دارد این همکاری در کوئست پرو ۲ یا کوئست ۴ نتیجه بدهد.

اگر یک کوئست پرو ۲ در راه باشد، احتمالاً باید در سال ۲۰۲۵ منتظر عرضه آن باشیم. متا معمولاً هدست‌ جدید XR را یک سال قبل‌ از عرضه در رویداد Connect خود در سپتامبر یا اکتبر (شهریور یا مهرماه ۱۴۰۳) معرفی می‌کند. بنابراین احتمالاً تیزری از این هدست در سال ۲۰۲۴ خواهیم دید و در سال ۲۰۲۵ نیز عرضه خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی