امیزفیت از اولین حلقه هوشمند خود با نام Helio Ring رونمایی کرد

شرکت چینی تولیدکننده محصولات پوشیدنی Amazfit در بازار نوظهور حلقه‌های هوشمند از سامسونگ پیشی گرفت و اولین حلقه هوشمند خود با نام Helio Ring را در CES 2024 معرفی کرد. Helio Ring قرار است از بهار سال ۲۰۲۴ عرضه شود، اما مشخص نیست راهی کدام بازارها خواهد شد.

حلقه هوشمند Helio Ring از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است. ضخامت آن ۲٫۶ میلی‌متر است و فقط ۴ گرم وزن دارد. امیزفیت می‌گوید هلیو رینگ «برای ورزشکاران برگزیده ساخته شده است» و با ارائه تحلیل‌ها و راهنمای‌های خود می‌تواند باعث بهبود تمرینات و کیفیت خواب آن‌‌ها شود.

قابلیت‌های حلقه هوشمند Helio Ring

Helio Ring می‌تواند ضربان قلب، میزان اکسیژن خون، سطح استرس و داده‌های خواب کاربران خود را اندازه‌گیری کند. همچنین آن را می‌توان همراه با ساعت هوشمند Amazfit نیز استفاده کرد که این امر باعث بهبود دقت حلقه می‌شود.

از نظر عملکرد، امیزفیت توضیح می‌دهد که این حلقه هوشمند با جمع‌آوری داده‌های موردنیاز خود و تجزیه‌و‌تحلیل عملکرد شما، یک امتیاز آمادگی در اپلیکیشن Zepp ارائه می‌کند.

این شرکت چینی قصد دارد حلقه هوشمند هلیو رینگ را در دو سایز ۱۰ و ۱۲ عرضه کند. کاربران می‌توانند در ورزش‌هایی مانند دویدن، پیاده‌روی، تمرینات روی تردمیل و دوچرخه‌سواری داده‌های خود را از طریق حلقه جمع‌آوری کنند. مشخص نیست که در آینده ورزش‌های بیشتری از Helio Ring پشتیبانی خواهند کرد یا خیر. هرچند به این موضوع اشاره‌ای نشده است، اما هلیو رینگ از استاندارد ۱۰ATM مقاومت در برابر آب نیز پشتیبانی می‌کند، بنابراین ممکن است برای شنا نیز بتوان از آن استفاده کرد.

جزئیات مربوط به قیمت دستگاه هنوز مشخص نشده است، اما گفته می‌شود که Helio Ring در بهار ۲۰۲۴ وارد بازار خواهد شد. همچنین مشخص نیست که شاهد عرضه جهانی این حلقه هوشمند خواهیم بود یا خیر.

در مورد سامسونگ، این شرکت در رویداد Unpacked بعدی خود از حلقه‌هوشمند «گلکسی رینگ» رونمایی نخواهد کرد. طبق شایعات قبلی ظاهراً غول کره‌ای برنامه‌های خود در این زمینه را تا اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ به تأخیر انداخته است.

درباره ی کامران جوادی