انتقاد مارک زاکربرگ از ویژن پرو اپل؛ متا کوئست ۳ هدست بهتری است!

هدست ویژن پرو اپل مدتی پیش عرضه شد و نقدهای مثبت و منفی بسیاری دریافت کرد. حالا نوبت به «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا رسیده است تا این هدست را امتحان کند. او با انتشار ویدیویی در اینستاگرام نظر خود را درباره هدست گران‌قیمت اپل بیان کرد. همان‌طور که انتظار می‌رود، زاکربرگ متا کوئست ۳ را هدست بهتری می‌داند.

مارک زاکربرگ ویدیویی در اینستاگرام منتشر کرده است که در آن به بررسی هدست ویژن پرو می‌پردازد. اگرچه قیمت ویژن پرو ۳۴۹۹ دلار و قیمت متا کوئست ۳ تنها ۴۹۹ دلار است، بااین‌حال زاکربرگ گفته است که متا کوئست ۳ محصول بهتری است. البته بعید نبود که مدیرعامل متا در مقایسه این دو محصول، از هدست متا کوئست ۳ تعریف و تمجید کند؛ بااین‌حال او در ویدیوی خود به نکات قابل‌توجهی اشاره کرد.

مقایسه متا کوئست ۳ و ویژن پرو اپل

زاکربرگ می‌گوید ویژن پرو دارای صفحه نمایشی با وضوح بالا است، اما متا کوئست ۳ میدان دید وسیع‌تری دارد. زاکربرگ همچنین می‌گوید متا کوئست ۳ حدود ۱۲۰ گرم سبک‌تر از ویژن پرو است. او درکل احساس می‌کند که استفاده از کوئست ۳ راحت‌تر از هدست اپل است.

به‌طورکلی، زاکربرگ معتقد است که متا کوئست ۳ در مقایسه با ویژن پرو اپل برای اکثر مواردی که دارندگان این نوع هدست‌ها می‌خواهند از آن‌ها استفاده کنند، بهتر است. او همچنین اشاره می‌کند که متا کوئست ۳ از اجرای بازی‌های Xbox پشتیبانی می‌کند.

البته چنین تبلیغاتی از زاکربرگ دور از ذهن نبوده است؛ او در ویدیو خود به سخت‌افزار و اکوسیستم قدرتمند ویژن پرو اشاره‌ای نکرد. بااین‌حال، باید درنظر داشته باشیم که دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی هنوز محصولاتی خاص هستند و به‌رغم سال‌ها تلاش برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این صنعت، هنوز مانند سایر محصولات الکترونیکی بازار گسترده‌ای ندارند. باید مدتی منتظر بمانیم تا ببینیم چه کسی در این مسابقه برنده خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی