اولین کنترلر اختصاصی برای پلتفرم سامسونگ گیمینگ هاب معرفی شد

غول فناوری کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پلتفرم سامسونگ گیمینگ هاب (Samsung Gaming Hub) در تلویزیون‌های این شرکت از کنترلر جدید شرکت PDP به‌شکل اختصاصی پشتیبانی می‌کند. این کنترلر که شباهت زیادی به کنترلرهای کنسول ایکس باکس دارد، اواخر این ماه میلادی با قیمت حدود ۵۰ دلار عرضه خواهد شد.

اگرچه می‌توان از کنترلرهای بلوتوثی مختلفی در پلتفرم گیمینگ هاب سامسونگ استفاده کرد، اما این شرکت کره جنوبی اکنون به سازندگان لوازم جانبی بازی شخص ثالث برای تلویزیون‌ها و مانیتورهای گیمینگ هاب، مجوز رسمی تحت عنوان «طراحی‌شده برای سامسونگ گیمینگ هاب» ارائه می‌کند. براساس گزارشی تازه، کنترلر جدید شرکت PDP با نام Replay اولین محصولی است که این عنوان را کسب کرده؛ به عبارت دیگر، سامسونگ اولین قدم برای اختصاصی‌کردن پلتفرم گیمینگ هاب خود را برداشته است.

پلتفرم ابری سامسونگ گیمینگ هاب و کنترلر جدید آن

سامسونگ در چند سال گذشته از پلتفرم ابری گیمینگ هاب در بسیاری از تلویزیون‌های هوشمند بالارده خود استفاده کرده است. این پلتفرم همچنین در بسیاری از مانیتورهای هوشمند کامپیوترها نیز موجود است. سامسونگ حتی ادعا کرده که در تلویزیون‌های مجهز به این پلتفرم می‌توان بازی‌های پیشرفته‌ای مانند استارفیلد را به کمک Xbox Cloud Gaming، بدون نیاز به کامپیوتر یا کنسول اجرا کرد. گیمینگ هاب از خدمات آمازون Luna و انویدیا جی‌فورس NOW نیز پشتیبانی می‌کند.

کنترلر PDP اولین گجت با عنوان «طراحی‌شده برای سامسونگ گیمینگ هاب» است. سامسونگ می‌گوید این عنوان تضمین می‌کند که این محصول از نظر کیفیت، سازگاری و ایمنی تست شده‌ است و بهترین تجربه گیمینگ ممکن را ارائه می‌دهد.

این کنترلر بی‌سیم نه‌تنها می‌تواند امکان تجربه بازی در پلتفرم گیمینگ هاب را فراهم کند، بلکه به‌عنوان یک ریموت برای تلویزیون یا مانیتور نیز قابل استفاده است؛ با این کنترلر می‌توانید صدای تلویزیون را کم و زیاد یا تلویزیون را خاموش و روشن کنید.

همچنین یک دکمه اختصاصی با لوگوی گیمینگ هاب در بالای کنترل وجود دارد تا کاربران با فشردن آن مستقیماً وارد این پلتفرم شوند. این کنترلر بی‌سیم با یک بار شارژ، تا ۴۰ ساعت کار می‌کند و اکنون برای پیش‌خرید در سایت آمازون با قیمت ۴۹٫۹۹ دلار در دسترس است.

درباره ی کامران جوادی