اپل احتمالاً این هفته به‌جای آیپدهای جدید، از اپل پنسل ۳ با سری مغناطیسی رونمایی می‌کند

دیروز گزارشی مدعی شد که سه‌شنبه همین هفته، ۲۵ مهرماه، از آیپدهای جدید اپل شامل آیپد مینی ۷ و آیپد ایر ۶ رونمایی می‌شود. اما حالا گزارشی جدید می‌گوید به‌جای این محصولات، اپل پنسل ۳ با سری‌های مغناطیسی معرفی خواهد شد. از سوی دیگر «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ هم گفته است که این ماه با آیپدهای جدید روبه‌رو نمی‌شویم.

وبلاگ ژاپنی Mac Otakara در گزارشی گفته است که به‌جای آیپدهای جدید، باید منتظر نسل جدید اپل پنسل باشیم:

«Mac Otakara باور دارد که به‌جای یک به‌روزرسانی برای آیپدها، اپل پنسل ۳ معرفی شود؛ محصولی که با سری مغناطیسی قابل تعویض از راه می‌رسد.»

اپل پنسل ۳ به‌جای آیپدهای جدید معرفی می‌شود؟

این اولین‌بار نیست که به نسل سوم اپل پنسل و البته سری مغناطیسی قابل تعویض آن اشاره می‌شود. چند هفته پیش یکی از منابع دنیای فناوری به نام «ماجین بو» مدعی شده بود که اپل پنسل بعدی از سری‌های مغناطیسی قابل تعویض پشتیبانی می‌کند تا عملکرد آن بهبود یابد.

اپل پنسل 3

نسل دوم اپل پنسل در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ معرفی شد و با قیمت ۱۲۹ دلار در بازار به فروش می‌رسد. این محصول به‌صورت مغناطیسی به آیپدهای جدید متصل می‌شود. با توجه به عمر بالایی که این قلم دارد، معرفی اپل پنسل ۳ در آینده نزدیک منطقی به‌نظر می‌رسد. ظاهراً علاوه بر این قلم، نسل اول اپل پنسل هم با کانکتور USB-C به‌روزرسانی می‌شود.

همان‌طور که گفتیم، مارک گرمن هم در گزارشی مدعی شده است که اپل در ماه جاری میلادی و نزدیک به یک ماه پس از معرفی آیفون‌های جدید، مک‌بوک‌ها و آیپدهای جدید را عرضه نخواهد کرد. به گفته او، آیپد ایر، آیپد مینی و آیپد جدید با تراشه‌های جدید و سریع‌تر در راه هستند، اما در ماه جاری میلادی عرضه نمی‌شوند.

گرمن همچنین باور دارد که نسل بعدی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی به همراه مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی و ۱۵ اینچی جدید در نیمه اول ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد. گرمن اطلاعاتی درباره آی‌مک و سایر مک‌ها منتشر نکرده است.

درباره ی کامران جوادی