اپل احتمالاً در ابتدا تنها ۸۰ هزار هدست ویژن پرو عرضه خواهد کرد

به گفته «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور اپل، این شرکت درحال برنامه‌ریزی برای تولید بین ۶۰,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰ ویژن پرو برای عرضه در ۲ فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) است. با توجه به این تعداد، مینگ‌-چی کو معتقد است که تمام موجودی اولیه ویژن پرو پس از عرضه به‌سرعت فروخته خواهند شد.

براساس پست مینگ‌-چی کو در ایکس، اگرچه اپل هنوز اپلیکیشن‌های کاربردی و اختصاصی هدست ویژن پرو را معرفی نکرده است و این هدست قیمت بالایی نیز دارد، اما با تجهیز این دستگاه به جدیدترین نوآوری‌های تکنولوژی و با وجود طرفداران و کاربران وفادار اپل، محموله ۶۰ تا ۸۰ هزاری این هدست‌ها به‌سرعت فروخته خواهد شد.

عرضه هدست ویژن پرو در ۱۳ بهمن‌ماه

پیش‌ازاین نیز مینگ‌-چی کو گفته بود که تقاضای بالا برای این هدست باعث می‌شود در طول پیش‌خریدها تمام موجودی اولیه خیلی زود به فروش برسد؛ همچنین او معتقد است که پس از به فروش رسیدن محموله اول، اپل تأخیرهای طولانی برای تأمین دوباره این محصول خواهد داشت. انتظار می‌رود که اپل در سال ۲۰۲۴ کمتر از ۴۰۰ هزار هدست ویژن پرو تولید کند، چرا که تولید آن پیچیده است.

اولین محموله هدست‌های ویژن پرو ممکن است به‌سرعت به فروش برسد، اما کو می‌گوید مشخص نیست که آیا تقاضا برای ویژن پرو پس از اولین عرضه ادامه خواهد داشت یا خیر. ادامه فروش این هدست به اپلیکیشن‌های کاربردی و کلیدی اپل بستگی دارد.

اپل قصد دارد ویژن پرو را در روز جمعه ۲ فوریه عرضه کند، اما پیش‌خریدها از ۱۹ ژانویه (۲۹ دی‌ماه) از ساعت ۵:۰۰ صبح به وقت محلی پذیرفته می‌شود. سفارشات درحال‌حاضر محدود به ایالات‌متحده بوده و اپل هنوز جزئیاتی درباره زمان عرضه این هدست در کشورهای دیگر ارائه نکرده است.

با توجه به کدی که در آخرین نسخه از برنامه اپل استور پیدا شده است، اپل برای فروش ویژن پرو، چهره کاربران را اسکن می‌کند تا اندازه دقیق این هدست‌ها را برای هر مشتری ارائه دهد.

درباره ی کامران جوادی