اپل با اسکن چهره کاربران اندازه دقیق آن‌ها برای هدست ویژن پرو را مشخص می‌کند

براساس گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً اپلیکیشن اپل استور (Apple Store) از اسکن اجزای صورت استفاده می‌‌کند تا اطلاعات دقیقی در مورد اندازه‌های صحیح اجزای هدست ویژن پرو که باید سفارش داده شود، ارائه کند.

مک‌رومرز در گزارش جدید خود اشاره می‌کند که در آخرین نسخه از برنامه اپل استور کدی را پیدا کرده است که توضیح می‌دهد کاربران می‌توانند با استفاده از یک آیفون یا آیپد، صورت خود را اسکن کنند تا اندازه ایده‌آل آن‌ها برای هدست ویژن پرو و بندهای آن مشخص شود.

در توضیحات این کد نوشته شده است: «می‌توانید صورت خود را اسکن کنید تا اندازه شما برای اپل ویژن پرو مشخص شود.» هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو برای اینکه بتواند همان‌طور که در نظر گرفته شده است، عمل کند، به یک بند Light Seal و یک بند سر با اندازه‌های مناسب نیاز دارد.

اپل قبلاً از برنامه Head Measure و Fit برای کمک به توسعه‌دهندگانی استفاده کرده است که قصد داشته‌اند هدست ویژن پرو را آزمایش کنند تا بتوانند اندازه‌های صحیح خود را پیدا کنند. بنابراین به‌نظر می‌رسد که اپل حالا رویکرد مشابهی را از طریق اپل استور در نظر گرفته باشد. بندهای ویژن پرو در اندازه‌های مختلفی وجود دارند و با وجود گزینه استفاده از اسکن برای تعیین اندازه، مشتریان نیازی ندارند تا به خرده‌فروشی‌های اپل مراجعه کنند. همچنین اسکن صورت احتمالاً بخشی از فرآیند سفارش آنلاین ویژن پرو خواهد بود.

اپل ویژن پرو از ۱۳ بهمن‌ماه وارد بازار ایالات‌متحده خواهد شد. پیش‌خرید این محصول نیز از تاریخ ۱۹ ژانویه مصادف با ۲۹ دی‌ماه آغاز خواهد شد. قیمت نسخه مجهز به ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی آن از ۳,۴۹۹ دلار شروع می‌شود.

درباره ی کامران جوادی