اپل درحال بررسی مشکل تاچ در برخی از ساعت‌های سری ۹ و اولترا ۲ است

برخی از اپل‌ واچ‌های سری ۹ و اولترا ۲ مشکلی در عملکرد تاچ خود دارند. به نظر می‌رسد اپل از این مشکل اطلاع دارد و درحال بررسی آن است. در ردیت برخی کاربران گزارش دادند که اپل واچ‌ آن‌ها دارای مشکل Ghost Touch است؛ بدین معنا که دستگاه برخی عملکردها را بدون لمس نمایشگر توسط کاربر انجام می‌دهد. احتمال دارد اپل با انتشار یک آپدیت این مشکل را برطرف کند.

براساس گزارش MacRumors، برخی از اپل واچ‌های سری ۹ و اولترا ۲ دارای مشکل Ghost Touch هستند. طبق یادداشت داخلی شرکت اپل، این مشکل ممکن است باعث شود که صفحه‌نمایش این ساعت‌ها بدون هیچ‌گونه لمسی عملکردهای غیرمنتظره داشته باشد؛ حتی در برخی موارد ممکن است این ساعت‌ها تماس تلفنی ناخواسته برقرار کنند و یا نگذارند که کاربر رمز عبور ساعت را وارد کند.

مشکل تاچ اپل واچ‌های سری ۹ و اولترا ۲

اپل به مشتریان توصیه می‌کند که سیستم‌عامل ساعت خود را به‌روز نگه دارند؛ احتمالاً این مشکل در آپدیت‌های جدید برطرف شود. هنوز مشخص نیست چقدر از اپل‌ واچ‌ها این مشکل را دارند، اما با توجه به واکنش اپل به نظر می‌رسد کاربران زیادی با این مشکل مواجه شده‌اند. اپل هنوز مشخص نکرده چه زمانی آپدیت جدید را منتشر می‌کند. از سویی ممکن است این مشکل سخت‌افزاری نیز باشد.

اپل به تعمیرکاران گفته است که در حین بررسی، مدل‌های اپل واچ آسیب‌دیده را تعمیر نکنند. این شرکت به تعمیرکاران گفته است که از مشتریانی که با این مشکل مواجه هستند، بخواهند تا با نگه‌داشتن همزمان Digital Crown و دکمه کناری، تا زمانی که لوگوی اپل ظاهر شود، اپل واچ خود را ریستارت کنند.

به‌طورکلی اگر اپل واچ شما نیز با چنین مشکلی مواجه شده است، درحال‌حاضر راه‌حلی برای اصلاح آن وجود ندارد، اما با به‌روز نگه‌داشتن و یا ریستارت آن شاید بتوانید موقتاً مشکل را برطرف کنید.

درباره ی کامران جوادی