اپل رسماً اعلام کرد: هدست ویژن پرو از ۱۳ بهمن‌ماه وارد بازار می‌شود

اپل سرانجام رسماً اعلام کرد که هدست ویژن پرو خود را در تاریخ ۲ فوریه مصادف با ۱۳ بهمن در ایالات متحده آمریکا روانه بازار خواهد کرد. پیش‌خرید این محصول از تاریخ ۱۹ ژانویه مصادف با ۲۹ دی‌ماه آغاز خواهد شد.

هدست موردانتظار اپل ویژن پرو که ماه‌ها پیش در رویداد توسعه‌دهندگان اپل معرفی شد، بالاخره از تاریخ ۱۳ بهمن به بازار می‌آید. این شرکت همچنین اعلام کرده است که لنز طبی این هدست که با همکاری Zeiss ساخته می‌شود، با قیمت ۱۴۹ دلار عرضه خواهد شد.

لوازم همراه هدست اپل ویژن پرو

مدل پایه هدست ویژن پرو از ۲۵۶ گیگابایت رم بهره می‌برد و با لوازم جانبی زیر عرضه خواهد شد:

  • بند Solo Knit و Dual Loop
  • دو بالشتک سبک
  • کاور
  • پارچه مخصوص تمیزکردن
  • باتری
  • کابل شارژ USB-C و آداپتور USB-C

اپل همچنین اعلام کرده است که قیمت لنزهای مخصوص مطالعه برای هدست ویژن پرو ۹۹ دلار خواهد بود. این لنزها در کنار لنزهای طبی ظاهراً تنها از طریق وب‌سایت این شرکت فروخته می‌شوند و نیازمند نسخه رسمی پزشک هستند.

تاکنون اطلاعات زیادی از هدست ویژن پرو منتشر نشده است. برخی محتواسازان موفق شده‌اند این دستگاه را آزمایش کنند اما هیچ‌کدام اجازه تصویربرداری از آن یا اشتراک‌گذاشتن تجربه خود با مخاطبان را نداشته‌اند. در نتیجه بسیاری از کاربران منتظرند تا ببینند این دستگاه در عمل و در واقعیت چه عملکردی خواهد داشت و آیا می‌تواند به انتظارات زیادی که پیرامون آن به‌وجود آمده است پاسخ بدهد یا خیر.

گفتنی است که این هدست در ابتدا فقط در بازار آمریکا عرضه خواهد شد و طبق وعده قبلی اپل باید تا انتهای سال ۲۰۲۴ منتظر عرضه آن در دیگر بازارها ازجمله اروپا و چین باشیم.

درباره ی کامران جوادی