اپل ظاهراً سفارش‌های جدید هدست ویژن پرو را اواخر اسفندماه تحویل می‌دهد

هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو اپل از دیروز برای ثبت پیش‌سفارش در دسترس قرار گرفته و با تقاضای زیادی هم روبه‌رو شده است. بااین‌حال، تنها یک ساعت پس از راه‌اندازی امکان پیش‌سفارش، اپل زمان ارسال هر سه پیکربندی این دستگاه را از تاریخ اولیه که ۲ فوریه بود، به اواسط مارس (اواخر اسفندماه) تغییر داد.

پیش از در دسترس قرارگرفتن پیش‌سفارش‌ها، گفته شده بود که اپل ۶۰ تا ۸۰ هزار دستگاه ویژن پرو را برای عرضه در تاریخ ۲ فوریه درنظر گرفته است. غول سازنده آیفون از هفته‌ها قبل ارسال این دستگاه به فروشگاه‌ها را آغاز کرده بود و همچنین کارمندان خرده‌فروشی‌ها برای پاسخ به سؤالات کاربران درباره هدست آموزش داده شدند.

تأخیر در زمان ارسال هدست ویژن پرو

حالا براساس گزارش‌ها، به‌نظر می‌رسد که سفارش‌های ثبت‌شده برای ویژن پرو از موجودی عرضه‌شده آن‌ها فرار رفته و همین امر باعث شده است تا اپل زمان تخمینی عرضه آن‌ها را تا اواسط ماه مارس (اواخر اسفندماه) به تعویق بیندازد. درواقع افرادی که اکنون پیش‌سفارش خود را ثبت کنند، هدست را در ماه مارس دریافت خواهند کرد.

اپل ویژن پرو با سه پیکربندی برای پیش‌فروش در دسترس مشتریان ایالات‌متحده قرار گرفته است: یک گزینه ۲۵۶ گیگابایتی با قیمت ۳۴۹۹ دلار، یک نسخه ۵۱۲ گیگابایتی با قیمت ۳۶۹۹ دلار و یک گزینه ۱ ترابایتی با قیمت ۳۸۹۹ دلار. همچنین این اولین محصول کاملاً جدید کوپرتینویی‌ها از زمان عرضه اپل واچ در سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود.

با آغاز پیش‌فروش، مشخصات کامل هدست ویژن پرو اپل نیز رسماً مشخص شد. این دستگاه نیز نسخه‌ای مجهز به تراشه M2 با پردازنده ۸ هسته‌ای (۴ هسته پرقدرت و ۴ هسته کم‌مصرف)، یک پردازشگر گرافیکی ۱۰ هسته‌ای و یک واحد پردازش عصبی ۱۶ هسته‌ای دارد. همچنین این دستگاه از ۱۶ گیگابایت حافظه یکپارچه بهره می‌برد.

درباره ی کامران جوادی