اپل قابلیت‌های نسخه آمریکایی هدست ویژن پرو را در خارج از این کشور محدود می‌کند

اگر در خارج از ایالات متحده مستقر هستید و برای خرید هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژن پرو برنامه‌ریزی کرده‌اید، احتمالاً بهتر است زمان بیشتری را منتظر بمانید. طبق گزارش‌های منتشرشده، ظاهراً اگر هدست اپل را در ایالات متحده خریداری کنید و سپس به کشور محل سکونت خود برگردید، برخی قابلیت‌های ویژن پرو از کار می‌افتند، به این معنا که تجربه کاربری این هدست در خارج از ایالات متحده می‌تواند متفاوت باشد.

اپل در صفحه پرسش‌های متداول هدست ویژن پرو توضیح می‌دهد که تجربه این دستگاه برای کاربران ایالات متحده و کسانی که در خارج از آن زندگی می‌کنند، متفاوت است.

محدودیت‌های نسخه آمریکایی هدست ویژن پرو در دیگر کشورها

کوپرتینویی‌ها به چند نمونه از محدودیت‌های هدست ویژن پرو نسخه آمریکا در کشورهای دیگر اشاره کرده‌اند:

  • ویژن پرو فقط از زبان انگلیسی (.U.S) برای تایپ، سیری و دیکته پشتیبانی می‌کند
  • برای خرید از Apple Music و TV، به Apple ID ایالات متحده نیاز دارید
  • Zeiss فقط نسخه‌های ارائه‌شده توسط متخصصان مراقبت از چشم ایالات متحده را می‌پذیرد
  • محدودیت دسترسی به برنامه‌های خاص در کشورهای دیگر
  • عدم پشتیبانی از مشتریان اپل در مناطق خارج از ایالات متحده

کانادا و بریتانیا اولین بازارهایی هستند که هدست اپل را دریافت خواهند کرد و این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که طی ماه‌های آینده ویژن پرو را در کشورهای بیشتری نیز عرضه خواهد کرد. همچنین تمام افرادی که تاکنون این هدست را پیش خرید کرده‌اند، تا ۲ فوریه (۱۳ بهمن) دستگاه خود را دریافت خواهند کرد.

پیش‌فروش اپل ویژن پرو از روز جمعه آغاز شده است و اخیراً همچنین گفته شده بود که سفارش‌های جدید این دستگاه ظاهراً تا اواخر اسفندماه به تعویق افتاده است. این امر نشان می‌دهد که هدست با تقاضای زیادی روبرو شده است. «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور اپل اخیراً گفته بود که این شرکت درحال برنامه‌ریزی برای تولید بین ۶۰,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰ ویژن پرو برای عرضه در ۲ فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) است.

درباره ی کامران جوادی