اپل هزینه تعویض باتری اپل واچ ۴ و مدل‌های جدیدتر را افزایش داد

اپل اوایل سال جاری میلادی، قیمت تعویض باتری برخی مدل‌های آیفون، آیپد و مک را بین ۲۰ تا ۵۰ دلار افزایش داد. اکنون نیز کاربرانی که بخواهند باتری جدیدی در ساعت هوشمند اپل قرار دهند ظاهراً باید ۹۹ دلار بپردازند. این درحالی است که پیش‌تر هزینه چنین کاری ۷۹ دلار بود.

اپل قیمت تعویض باتری اپل واچ سری ۴ و مدل‌های جدیدتر از آن را افزایش داده است. صاحبان اپل واچ که تا پیش از این برای تعویض باتری ۷۹ دلار پرداخت می‌کردند، اکنون مجبور هستند ۲۰ دلار بیشتر برای چنین کاری هزینه کنند. برای دسترسی به قیمت تعمیرات اپل می‌توانید به وب‌سایت خدمات پس از فروش اپل مراجعه کنید و با انتخاب مدل دستگاه و تعمیرات مورد‌نیاز، قیمت آن را مشاهده کنید.

افزایش هزینه‌های تعمیرات اپل

همان‌طور که گفته شد، اپل هزینه تعویض باتری ساعت‌های هوشمند خود را افزایش داده است. البته چنین تصمیمی تعجب‌آور نیست، زیرا این رویه را در اوایل سال جاری میلادی نیز در پیش گرفته بود و هزینه تعویض باتری برخی مدل‌های آیفون، آیپد و مک را بین ۲۰ تا ۵۰ دلار افزایش داد.

البته باید در‌نظر داشت که پرداخت هزینه برای تعویض باتری می‌تواند راهکار خوبی برای افزایش طول عمر دستگاه‌های قدیمی باشد و کاربر دیگر نیازی به خرید دستگاه جدید پیدا نمی‌کند. برای مثال، برخی کاربران ترجیح می‌دهند که با تعویض باتری و برخی به‌روز‌رسانی‌ها سراغ خرید دستگاه جدید نروند؛ هرچند برخی دیگر تمایل دارند حتما دستگاهی جدید و به‌روز داشته باشند.

بااین‌وجود، افزایش هزینه‌ها در هر شکلی باب میل کاربران نیست و آن‌ها دوست ندارند با افزایش هزینه روبه‌رو شوند. باید دید آیا اپل برنامه‌‌ای برای افزایش سایر هزینه‌های تعمیرات و خدمات خود در‌نظر گرفته است یا این مورد آخرین افزایش قیمت به حوزه تعمیرات و خدمات پس از فروش در سال ۲۰۲۳ مربوط می‌شود.

درباره ی کامران جوادی