اپل واچ اولترا احتمالاً در سال ۲۰۲۶ با نمایشگر بزرگ‌تر microLED عرضه می‌شود

گزارشی تازه ادعا می‌کند که اپل در سال ۲۰۲۶ نسخه جدیدی از ساعت هوشمند اپل واچ اولترا را عرضه خواهد کرد که به‌جای فناوری OLED، از microLED استفاده خواهد کرد و اندازه نمایشگر آن ۱۰ درصد بزرگ‌تر خواهد شد.

به گزارش مک‌رومرز، شرکت تحقیقات تایوانی ترندفورس می‌گوید اپل واچ اولترا در سال ۲۰۲۶ صفحه‌نمایشی با اندازه ۲٫۱۲ اینچ خواهد داشت. این دستگاه به پنل microLED مجهز می‌شود که احتمالاً هزینه آن دو تا سه برابر پنل OLED در مدل فعلی خواهد بود. این پنل جدید احتمالاً از OSRAM و ال‌جی دیسپلی تأمین می‌شود.

نمایشگر اپل واچ اولترا تغییر می‌کند

اپل واچ اولترا درحال‌حاضر نمایشگری ۱٫۹۳ اینچی با پنل OLED دارد. بااین‌حال، تاکنون بارها در گزارش‌ها به احتمال تغییر پنل این دستگاه به microLED اشاره شده بود. اولین‌بار «راس یانگ»، تحلیل‌گر حوزه نمایشگرها در ماه ژانویه ۲۰۲۳ به این اتفاق اشاره کرده بود.

پنل‌های microLED روشنایی بیشتر، بازتولید رنگ بهتر، دامنه پویای بالاتر و زاویه نمایش بهتری دارند و درمجموع بهینه‌تر هستند. تصویر در این نمایشگرها به‌گونه‌ای به‌نظر می‌رسد که گویی محتواها روی شیشه صفحه‌نمایش نقاشی شده‌اند.

اپل واچ اولترا

گفته می‌شود که این پروژه بخشی از استراتژی بزرگ‌تر اپل برای کاهش وابستگی به سامسونگ است که سال‌هاست یکی از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگرهای محصولات این شرکت آمریکایی محسوب می‌شود. گزارش‌های قبلی بیشتر بر عرضه فناوری microLED در اپل واچ اولترا در سال ۲۰۲۵ تمرکز داشتند، اما براساس گزارش حاضر، باید یک سال بیشتر منتظر این تغییر بمانیم.

اپل ظاهراً حدود یک دهه است که روی فناوری microLED سفارشی خود کار می‌کند. این شرکت قرار است در درازمدت همه نمایشگرهای OLED ،LCD و Mini LED خود را با microLED تعویض کند. احتمالاً بعد از اپل واچ نوبت به آیفون، آیپد، مک و ویژن پرو خواهد رسید تا از این فناوری بهره‌مند شوند.

فعلاً اطلاعات بیشتری درباره مشخصات اپل واچ اولترا ۲۰۲۶ در دسترس نیست و با توجه به اینکه زمان زیادی تا عرضه این محصول باقی مانده است، باید منتظر بمانیم تا ببینیم گزارش‌های بعدی در‌این‌باره چه می‌گویند.

درباره ی کامران جوادی