اپل ویژن پرو احتمالاً دارای نسخه رده‌بالای تراشه M2 با هسته‌های گرافیکی بیشتر خواهد بود

با نزدیک‌شدن به تاریخ عرضه هدست ویژن پرو اپل، مشخصات و اطلاعات بیشتری از آن فاش می‌شود. پیش‌ازاین اپل طی اعلامیه‌ای رسمی گفته بود که این هدست با تراشه M2 و تراشه کمکی R1 عرضه می‌شود؛ اگرچه اپل درباره جزئیات آن صحبت نکرده است. اکنون براساس اعلام یک منبع آگاه، این هدست ۳۴۹۹ دلاری به نسخه رده‌بالای تراشه M2 بهره مجهز خواهد بود که درنتیجه عملکرد گرافیکی بهبودیافته‌ای را به‌همراه خواهد داشت.

زمانی که اپل تراشه M2 را معرفی کرد، دو نسخه از آن را در دسترس قرار داد؛ یک مدل با پردازنده ۸ هسته‌ای و پردازشگر گرافیکی ۸ هسته‌ای، نوع دیگر نیز به پردازشگر گرافیکی ۱۰ هسته‌ای مجهز بود که از نسخه پایه قیمت بیشتری داشت. اکنون «مارک گرمن» از بلومبرگ، نکته دیگری را درباره هدست ویژن پرو دریافت کرده است مبنی بر اینکه این هدست به نسخه قدرتمندتر M2 مجهز خواهد بود؛ البته با توجه به اینکه قیمت ۳۴۹۹ دلاری این دستگاه، مطمئناً اپل باید از تراشه قدرتمندتر استفاده کند.

مشخصات احتمالی هدست ویژن پرو اپل

تراشه هدست ویژن پرو

پردازشگر گرافیکی ۱۰ هسته‌ای M2 عملکرد گرافیکی را کمی افزایش می‌دهد که البته برای لذت‌بردن از محتوای روان ۴K از طریق نمایشگرهای با وضوح بالای این هدست ضروری است. همچنین تراشه کمکی R1 احتمالاً بخشی از حجم پردازش M2 را بر عهده می‌گیرد و برای این چیپست اصلی فضای تنفسی کافی برای انجام کارهای سنگین‌تر را فراهم می‌کند.

گرمن همچنین به این موضوع اشاره کرده است که کاربران دارنده اپل کارت می‌توانند این هدست را به‌صورت اقساطی بخرند. پرداخت اقساطی این امکان را فراهم می‌کند که کاربران بیشتری بتوانند هدست ویژن پرو را بخرند؛ زیرا پرداخت یکجای ۳۴۹۹ دلار برای خیلی از کاربران مقدور نیست. بنابراین مطابق آنچه گرمن گفته، این روش یک استراتژی هوشمندانه از سوی اپل است.

پیش‌فروش هدست ویژن پرو از ۱۹ ژانویه (۲۹ دی‌ماه) آغاز می‌شود؛ این هدست رسماً در ۲ فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) در ایالات‌متحده به فروش خواهد رسید.

درباره ی کامران جوادی