اپل ویژن پرو احتمالاً فاقد باند فوق عریض و فناوری وای فای ۷ خواهد بود

 پس از اینکه مشخص شد اپل ویژگی Open Sky را از ویدئوهای تبلیغاتی ویژن پرو حذف کرده، حالا گزارش‌های جدید حاکی از آن است که اولین سری هدست ویژن پرو از برخی قابلیت‌های جدید نظیر اولترا باند و وای‌فای ۷ پشتیبانی نمی‌کند. آیا این محصول جنجال‌برانگیز اپل می‌تواند انتظارات هواداران خود را برآورده کند؟

البته این موضوع باتوجه‌به سیلیکون مورداستفاده در ویژن‌پرو چندان تعجب‌آور و دور از انتظار نبود، زیرا سخت‌افزار این هدست واقعیت مجازی حول پردازنده M2 توسعه یافته. اپل مک‌بوک‌های بعدی خود را به تراشه  M3 مجهز کرد، اما در آن زمان سخت‌افزار اولین نسل ویژن‌پرو نهایی شده بود.

به‌همین‌دلیل نخستین سری ویژن پرو اپل با پشتیبانی از وای‌فای ۶ عرضه می‌شود نه E6، به نحوی که با چیپ‌های M2 سازگاری داشته باشد. احتمالاً استفاده از تراشه‌های وای‌فای ۷ به سری ویژن پرو ۲ موکول خواهد شد، اما شایدتا آن زمان وای‌فای ۱۰ نیز از راه رسیده باشد.

ویژگی‌های شنیداری در اپل ویژن پرو کمتر از انتظار ظاهر می‌شوند

سیستم صوتی اپل ویژن پرو

فایل‌های FCC همچنین نشان می‌دهد که هدست جدید اپل دارای قابلیت‌های اولتراباندعریض (UWB) نخواهد بود. درواقع تراشه‌های UWB اپل روی درک فضای فیزیکی متمرکزند، اما با محاسبات فضایی متفاوت. به‌عنوان‌مثال اپل در محصولاتی نظیر آیفون‌ها، ایرتگ‌ها و اسمارت‌واچ‌های خود از فناوری باندفوق‌عریض استفاده کرده اما چنین قابلیتی را در مک‌بوک‌های کمتری مشاهده می‌کنیم. به‌هرحال بهره‌گیری از این تراشه‌ها در سخت‌افزار ویژن پرو از هر لحاظ قابل‌توجیه است. کاربران انتظار دارند همان‌طور که از طریق آیفون یا اسمارت‌واچ خود دیگر دستگاه‌های اپل خود را پیدا می‌کنند، هدست واقعیت مجازی خود را نیز بیابند. اما شاید در آینده راه‌های جدیدی برای پشتیبانی از قابلیت Find My Vision معرفی شود.

قیمت ۳۴۹۹ دلاری اپل ویژن پرو، انتظارات کاربران بالقوه را از این محصول بالا برده، اما اپل معتقد است این دستگاه پتاسیل‌های زیادی برای شگفت‌زده کردن مشتریان دارد.

درباره ی کامران جوادی