اپ استور مخصوص هدست اپل ویژن پرو رسماً راه‌اندازی شد

پیش از عرضه رسمی هدست ویژن پرو در ۱۳ بهمن‌ماه، اپل حالا به‌طور رسمی اپ استور این دستگاه را راه‌اندازی کرده است.

درست مانند سایر پلتفرم‌های اپل، هدست ویژن پرو نیز اپ استور مخصوص‌به‌خود را دارد تا مشتریان آن بتوانند برنامه‌های موردنظر هدست را خریداری و دانلود کنند. حالا توسعه‌دهندگان نوتیفیکیشن جدیدی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد اپ استور این دستگاه منتشر شده است. در این نوتیفیکیشن‌ها، اپل به توسعه‌دهندگان اعلام کرده که برنامه آن‌ها به حالت «Pending Developer Release» درآمده است.

علاوه‌براین، همان‌طور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، اپل اکنون در اپ استور پشتیبانی برنامه‌ها از هدست ویژن پرو را نیز نشان می‌دهد.

درحالی‌که هدست ویژن‌ پرو هنوز به‌طور رسمی وارد بازار نشده است، اما اخیراً برخی نشریه‌های حوزه فناوری توانسته‌اند این دستگاه را آزمایش کنند و احتمالاً اپل به همین دلیل اپ استور visionOS را منتشر کرده است.

اپ استور visionOS شامل برنامه‌هایی است که به‌طور خاص برای نمایش قابلیت‌های ویژن پرو طراحی شده‌اند و همچنین آن دسته از برنامه‌های iOS که می‌توان آن‌ها را به‌صورت دوبعدی روی این دستگاه اجرا کرد. برنامه‌های فعلی نیز بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی توسعه‌دهندگان قابل انتقال به ویژن پرو هستند.

پیش‌فروش هدست ویژن پرو از این جمعه و ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد و احتمالاً نسخه‌های اولیه دستگاه به‌سرعت فروخته خواهد شد. این هدست قرار است دو هفته بعد و روز جمعه، ۲ فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) رسماً عرضه شود. همچنین امروز در گزارش دیگری گفته شده بود که اپل احتمالاً هدست ویژن پرو خود را قبل از بزرگ‌ترین رویداد سالانه توسعه‌دهندگان خود، یعنی WWDC 2024 در بازارهای جهانی و در خارج از ایالات‌متحده عرضه خواهد کرد.

درباره ی کامران جوادی