ایرباد گیمینگ سونی InZone Buds معرفی شد؛ شارژدهی بالا و تأخیر کم

سونی از InZone Buds، اولین ایرباد گیمینگ خود، با قیمت ۱۹۹٫۹۹ دلار رونمایی کرد. سونی می‌گوید این هدفون‌ها با عمر باتری بهینه (تا ۱۲ ساعت استفاده مداوم) و ارائه صدا با کمترین تأخیر ممکن طراحی شده‌اند. این ایرباد در ماه جاری میلادی روانه بازار می‌شود.

قابلیت‌های ایرباد گیمینگ سونی InZone Buds

سونی InZone Buds از دستگاه‌های مختلفی ازجمله پلی‌استیشن ۵، رایانه‌های شخصی و موبایل پشتیبانی می‌کند. این ایرباد با یک دانگل USB-C همراه است که با اتصال آن به دستگاه، تأخیر انتقال صدا را به کمتر از ۳۰ میلی‌ثانیه کاهش می‌دهد. همچنین این ایرباد از بلوتوث LE Audio پشتیبانی می‌کند که با گوشی‌های اندرویدی بالارده، عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت.

سونی InZone Buds

سونی تمرکز زیادی روی قابلیت‌ «صدای فضایی یا فراگیر ۳۶۰» این ایربادها داشته است. برای داشتن تجربه کامل از این قابلیت نیاز است مراحل زیر طی شود:

  • با استفاده از برنامه ۳۶۰ Spatial Sound Personalizer در موبایل، می‌توان با توجه به حالت و پروفایل گوش کاربر از قابلیت شخصی‌‌سازی‌شده صدا بهره برد.
  • ایرباد InZone قابلیت «شخصی‌سازی تن صدا» دارد که با پخش صداهای آزمایشی و دریافت این صداها توسط میکروفون‌ها، نحوه پرشدن صدا در مجرا و کانال گوش را اندازه می‌گیرد.
  • براساس تجزیه‌وتحلیل آکوستیک و سپس با آپلودکردن این اطلاعات روی نرم‌افزار InZone Hub در کامپیوتر، تنظیمات بیشتری برای شخصی‌‌سازی تجربه‌ شنیداری فضایی برای کاربر فراهم می‌شود.

InZone Buds به نحوی طراحی شده‌ است که هنگام بازی‌کردن طولانی‌مدت آزاردهنده نباشد. این ایرباد حداقل فشار را بر گوش وارد می‌کند. ایرباد inZone با چهار جفت سر سیلیکونی با اندازه‌های مختلف نیز همراه است. سونی می‌گوید برای طراحی این ایرباد از معماری صوتی «Dynamic Driver X» (مشابه در هدفون‌های WF-1000X) بهره برده است.

هرچند می‌توان از ایرباد اینزون برای موسیقی و سایر سرگرمی‌ها استفاده کرد، اما این ایرباد بیشتر برای بازی‌ها تنظیم شده‌ است. بااین‌حال، این ایرباد قابلیت «لغو فعال نویز و صدای محیط» را نیز دارد و برای مکالمه تلفنی و شنیدن موسیقی مناسب به‌نظر می‌رسد.

همچنین سونی می‌خواهد هدفون‌های جدید «Pulse Explore» مخصوص PS5 را به‌زودی عرضه کند. این هدفون‌ها از پروتکل PlayStation Link پشتیبانی می‌کنند و بدین طریق به‌سرعت به کنسول متصل می‌شوند؛ قیمت Pulse Explore نیز احتمالاً ۱۹۹٫۹۹ باشد. بااین‌حال، ایرباد اینزون نیز با UX کنسول PS5 هماهنگ است – با اتصال این ایرباد به کنسول می‌توان میزان صدا، درصد باتری و خاموش یا روشن بودن میکروفن را مشاهده کرد.

درباره ی کامران جوادی