ایرپاد پرو ظاهراً قرار بود با نام «ایرپاد اکستریم» عرضه شود

سال‌هاست ایرپاد پرو در بازار به فروش می‌رسد، اما حالا گزارشی مدعی شده است که اپل برای نام‌گذاری این محصول، نام «ایرپاد اکستریم» را هم مدنظر قرار داده بود و احتمال تغییر نام آن وجود داشت.

براساس گزارشی جدید، اپل چند ماه قبل از معرفی ایرپاد پرو در سال ۲۰۱۹، به‌دنبال تغییر نام این محصول به ایرپاد اکستریم بود. به نظر می‌رسد این نام حداقل توسط یکی از اعضای تیم مدیریتی اپل مطرح شده بود، اما درنهایت اپل تصمیم به استفاده از پسوند پرو گرفت.

ایرپاد اکستریم، نام احتمالی ایرپاد پرو

ویژگی‌های مورد انتظار ایرپاد پرو 2

طبق گزارش امروز، تغییر نام به ایرپاد اکستریم مورد مخالفت کارمندان این غول دنیای فناوری قرار گرفته بود و همین موضوع کوپرتینویی‌ها را از تغییر نام منصرف کرد.

اپل در گذشته از پسوند اکستریم برای محصولات خود استفاده کرده است. برای مثال با روتر ایرپورت اکستریم و کارت بی‌سیم مک‌ها که در اولین‌بار در سال ۲۰۰۳ عرضه شد، با پسوند اکستریم روبه‌رو شدیم.

باید به این موضوع اشاره کرد که استفاده از پسوند پرو برای ایرپاد نسبت به پسوند اکستریم یک رویکرد منطقی محسوب می‌شود. علت این موضوع به نام‌گذاری سایر محصولات اپل مربوط می‌شود. اپل در بازار آیفون‌ها، آیپدها و مک‌های پرو را به فروش می‌رساند و حتی اخیراً اپل ویژن پرو هم روانه بازار شده است.

اپل در سپتامبر ۲۰۲۲ نسل دوم ایرپاد پرو را عرضه کرد و یک‌سال پس از آن، شاهد به‌روزرسانی این محصول با قابلیت‌هایی مانند کیس قابل‌شارژ با پورت USB-C بودیم. انتظار می‌رود نسل سوم ایرپاد پرو در سال ۲۰۲۵ معرفی و روانه بازار شود.

درباره ی کامران جوادی