ایرپاد ۴ احتمالاً با طراحی جدید و فناوری حذف نویز فعال از راه می‌رسد

به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اپل در سال ۲۰۲۴ از ایرپاد ۴ با ویژگی‌های جدید ازجمله طراحی جدید رونمایی می‌کند.

به‌نظر می‌رسد که اپل به‌دنبال رونمایی از دو نسخه مختلف ایرپاد ۴ است که این دو نسخه جایگزین ایرپاد ۳ و ایرپاد ۲ خواهند شد. درحال‌حاضر اختلاف کمی میان ایرپاد ۲ و ۳ وجود دارد و در همین راستا، خرید این ایرباد‌های بی‌سیم می‌تواند برای مشتریان گیج‌کننده باشد.

ایرپاد ۴ طراحی جدید خواهد داشت

به گفته گرمن، ایرپاد ۴ طراحی جدیدی خواهد داشت که ترکیبی از طراحی ایرپاد کنونی و ایرپاد پرو خواهد بود؛ بنابراین انتظار می‌رود که با ساقه‌های کوتاه‌تر از نسل کنونی روبه‌رو شویم. بااین‌حال هنوز نمی‌دانیم اپل از سری سیلیکونی استفاده خواهد کرد یا خیر.

ایرپاد 4

گزارش بلومبرگ از طراحی جدید کیس برای ایرپاد ۴ خبر می‌دهد. این کیس شامل اسپیکر برای قابلیت Find My و پورت USB-C می‌شود. به‌نظر می‌رسد که نسخه گران‌قیمت این ایرباد بی‌سیم با قابلیت حذف نویز فعال (ANC) از راه می‌رسد. تا به امروز تنها مدل پرو به این فناوری مجهز شده است.

همچنین گفته می‌شود که اپل سال آینده میلادی با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری قابلیت‌های کمک‌شنوایی را به ایرپادها اضافه می‌کند تا این گجت‌ها تبدیل به جایگزینی برای دستگاه‌های کمک‌شنوایی سنتی شوند.

ایرپاد ۴ در سال ۲۰۲۴ و احتمالاً در سپتامبر همراه با نسل جدید آیفون معرفی خواهد شد. همچنین گفته می‌شود که اپل سال آینده میلادی از نسل جدید ایرپاد مکس هم رونمایی خواهد کرد که ظاهراً تغییرات آن محدود به رنگ‌های جدید و همچنین پورت USB-C می‌شود.

درنهایت انتظار داریم که نسل جدید ایرپاد پرو در سال ۲۰۲۵ از راه برسد. گفته می‌شود که اپل در این محصول روی راحتی کاربران تمرکز خواهد کرد و همچنین برای آن به سراغ تراشه سریع‌تری خواهد رفت.

درباره ی کامران جوادی