ایسوس عینک هوشمند AirVision M1 را معرفی کرد

ایسوس در نمایشگاه CES امسال از محصولات مختلفی مانند مانیتورهای OLED و اولین مینی‌ پی‌سی NUC رونمایی کرد. حالا نوبت به یک گجت دیگر رسیده که نام آن شبیه به هدست واقعیت مجازی اپل است. عینک هوشمند ایرویژن (AirVision) M1 عینکی با یک صفحه‌نمایش میکرو OLED با وضوح ۱۰۸۰ پیکسل است که محتوای گوشی یا کامپیوتر متصل به آن را نشان می‌دهد.

براساس گزارش ورج، این عینک میدان دید عمودی ۵۷ درجه‌ای دارد که آن را به یک صفحه‌نمایش تقریباً عریض تبدیل می‌کند تا قسمت زیادی از شعاع دید چشم شما را پوشش دهد. این عینک علاوه‌ بر نام‌ خود، در موارد دیگری نیز مشابه چندین محصول دیگر است؛ برای مثال، شرکت TCL عینک‌های مشابهی تولید می‌کند. عینک‌های ایسوس مانند عینک NXTWear، اسپیکرهای داخلی دارند و از یک اتصال سیمی برای انتقال محتوا به صفحه‌نمایش از طریق DisplayPort استفاده می‌کنند.

عینک ایرویژن M1 ایسوس

ایرویژن ایسوس چند ویژگی جالب جدید نیز دارد؛ یک صفحه لمسی در سمت چپ آن تعبیه شده است تا بتوانید تنظیماتی را روی صفحه‌نمایش اعمال کنید. همچنین می‌توانید یک صفحه مجازی را در یک مکان خاص پین کنید.

اگر رندرهایی که از عینک ایسوس می‌بینیم محصول نهایی باشد، با دستگاهی زمخت روبه‌رو هستیم و اندازه بزرگ آن کمی آزاردهنده به‌نظر می‌رسد؛ البته اکثر عینک‌های هوشمند همانند NXTWear نیز چنین اندازه‌ای دارند و به‌دلیل کارایی هوشمند آن‌ها باید شیشه‌های مات و فریم بزرگ داشته باشند. از سویی، این عینک‌ها قرار نیست همیشه روی چشم کاربر باشند، اما حتی برای یک استفاده کوتاه‌مدت در هواپیما یا کافی‌شاپ نیز به‌نظر کمی بزرگ می‌رسند.

ایسوس هنوز تاریخ عرضه یا قیمت این عینک را اعلام نکرده است؛ اما قیمت عینک NXTWear حدود ۳۹۹ دلار است و احتمال دارد قیمت عینک ایسوس نیز در همین حدود باشد.

درباره ی کامران جوادی