بازیابی رمز عبور هدست ویژن پرو تنها با مراجعه به فروشگاه‌های اپل ممکن است

براساس گزارش‌ها، اگر رمز عبور هدست ویژن پرو خود را فراموش کنید، هیچ راهی جز بازگرداندن آن به اپل استورها و بازیابی رمز توسط فروشندگان ندارید. اگرچه هدست اپل از فناوری احراز هویت Optic ID استفاده می‌کند، اما همانند Face ID یا Touch ID در دیگر دستگاه‌های اپل، گاهی نیاز دارید که رمزعبور را برای استفاده از دستگاه وارد کنید.

به‌طور پیش‌فرض، ویژن پرو در هنگام راه‌اندازی یک رمز عبور شش رقمی از شما می‌خواهد که باید دو بار آن را وارد کنید؛ البته می‌توان رمز عبور طولانی‌تر یا کوتاه‌تر نیز انتخاب کرد. همچنین از Optic ID می‌توان به‌جای رمز عبور استفاده کرد، اما رمز عبور پس از ری‌استارت و در برخی شرایط دیگر همچنان موردنیاز است. حالا به گفته «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، باید هدست ویژن پرو را به فروشگاه‌های اپل ببرید.

رمز عبور هدست ویژن پرو

بازیابی رمز عبور هدست ویژن پرو

اپل به کاربرانی که رمز عبور ویژن پرو خود را فراموش کرده‌اند، گفته است که برای بازیابی رمز باید به یکی از فروشگاه‌های این شرکت مراجعه کنند یا اگر فروشگاهی در نزدیکی آن‌ها نیست، باید هدست را برای اپل بفرستند. مانند آنچه در آیفون‌ها وجود دارد، رمز عبور نادرست را نمی‌توان چندین بار وارد کرد چون یا هدست غیرفعال می‌شود، یا باید زمان زیادی صبر کرد تا بتوان دوباره رمز را وارد کرد. همچنین درصورت حذف رمز عبور، تمام محتواهای ذخیره‌شده در ویژن پرو پاک می‌شود.

برای حذف رمز عبور در آیفون و آیپد، محتواهای این دستگاه‌ها نیز باید پاک شوند، اما این فرایند را می‌توان در خانه با کامپیوتر انجام داد. البته اپل واچ را هم نمی‌توان به کامپیوتر متصل کرد، اما می‌توان این کار را روی خود ساعت یا با استفاده از آیفون انجام داد.

کاربرانی که دانگل Developer Strap را خریده‌اند، احتمالاً بتوانند رمز ویژن پرو خود را با مک بازیابی کنند. اما این دانگل ۲۹۹ دلاری فقط برای توسعه‌دهندگان در دسترس است.

درباره ی کامران جوادی