با فناوری Swapery شارژ گوشی خود را در ۷ ثانیه تأمین کنید [تماشا کنید]

گجت جدیدی با نام Swapery معرفی شده است که در عرض چند ثانیه یک باتری اکسترنال کاملاً شارژشده را در اختیار گوشی شما قرار می‌دهد. شرکت سازنده این گجت از آن به‌عنوان «اولین سیستم باتری قابل تعویض خودکار در جهان برای گوشی‌های هوشمند» یاد کرده است.

Swapery جایگزین باتری داخلی گوشی شما نمی‌شود، بلکه یک باتری اکسترنال را به شما ارائه می‌کند که می‌توانید آن را از طریق پورت USB-C به دستگاه خود متصل کنید. زمانی که این باتری اکسترنال تخلیه شود نیز باید گوشی خود را روی ایستگاه شارژ آن قرار دهید و باتری خالی‌شده به‌طور خودکار با یکی از چهار باتری کاملاً شارژشده داخل ایستگاه تعویض خواهد شد. شرکت Swapery ادعا کرده است که فرایند تعویض باتری آن فقط هفت ثانیه طول می‌کشد.

نحوه شارژ گوشی با دستگاه Swapery

هنوز دقیقاً مشخص نیست که باتری اکسترنال Swapery چه ظرفیتی دارد، اما تیم سازنده آن ادعا می‌کند که هشت تا ۱۰ ساعت شارژ اضافی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Swapery در وب‌سایت خود ادعا می‌کند که رویکرد ارائه‌شده توسط آن‌ها «تمام روش‌های فعلی برای شارژ را کنار خواهد گذاشت.» البته باید به این موضوع توجه کرد که ایستگاه شارژ Swapery فقط باتری اکسترنال را تعویض می‌کند، بنابراین اگر در هنگام اتصال با باتری اکسترنال بیشترین دوام ممکن را می‌خواهید، باید باتری داخلی گوشی خود را شارژ کنید.

قیمت Swapery هنوز اعلام نشده است، اما رویکرد پیشرفته‌ای برای شارژ گوشی‌های هوشمند مانند این دستگاه، نمی‌تواند برچسب قیمت ارزانی داشته باشد. همچنین ممکن است بسته باتری‌های این دستگاه نیز با قیمت بالایی روانه بازار شود. Swapery برای عرضه در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

درباره ی کامران جوادی