برخی کاربران از ظاهر‌شدن یک ترک روی شیشه اپل ویژن پرو خبر می‌دهند

تعداد کمی از دارندگان اپل ویژن پرو ادعا کرده‌اند بدون اینکه هدست آن‌ها از ارتفاع سقوط کند، ترکی در وسط شیشه جلویی آن ایجاد شده است.

اولین گزارش در این رابطه حدود ۱۸ روز پیش در شبکه اجتماعی ردیت به ثبت رسیده است و پس از آن چندین گزارش دیگر نیز وجود دارد. در تمام تصاویر مربوط به این گزارش‌ها، یک ترک عمودی روی دستگاه وجود دارد که آسیب آن‌ها در یک نقطه خاص از هدست ایجاد شده است.

با توجه به اینکه گزارش مشابه دیگری در شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌های پشتیبانی آنلاین اپل یا MacRumors وجود ندارد، می‌توان گفت که این مشکل احتمالاً یک نقص مربوط به تولید باشد که فقط دسته کوچکی از دستگاه‌ها با آن مواجه شده‌اند.

مشکل ترک اپل ویژن پرو

در تمام گزارش‌ها همچنین اشاره شده است که این ترک به‌طور ناگهانی و بدون هیچ دلیل مشخصی، پس از اینکه هدست به بسته باتری اکسترنال خود متصل می‌شود، نمایان شده است. درحالی‌که دلیل این امر هنوز مشخص نیست، اما یک تئوری می‌تواند این باشد که ترک به‌واسطه فشاری ایجاد شده است که در هنگام سفت‌کردن بندهای دستگاه به شیشه وارد می‌شود. برخی دیگر حدس می‌زنند که این مشکل ممکن است به‌دلیل گرمای بیش از اندازه باشد که باعث انبساط شیشه و ایجاد یک ترک در ضعیف‌ترین نقطه آن می‌شود.

با وجود اشتراک AppleCare، هزینه تعمیر شیشه دستگاه ۳۰۰ دلار است. بدون پوشش AppleCare نیز این میزان تا ۸۰۰ دلار افزایش پیدا می‌‌کند. برخی از کاربران آسیب‌دیده نیز ظاهراً با پشتیبانی اپل تماس گرفته‌اند و از آن‌ها خواسته شده با پرداخت هزینه مذکور نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدام کنند،‌ زیرا این ترک به‌عنوان نقص مربوط به پروسه ساخت شناسایی نشده است.

اپل معمولا برای محصولاتی که دارای مشکلات سخت‌افزاری شناخته‌شده هستند، برنامه‌های تعمیر ویژه‌ای معرفی می‌کند، اما بعید به نظر می‌رسد که غول فناوری برای این مشکل رویکرد مشابهی را در نظر داشته باشد، مگر اینکه گزارش‌های بیشتری منتشر شود.

درباره ی کامران جوادی