بررسی اپل ویژن پرو توسط مارک زاکربرگ: متا کوئست ۳ هدست بهتری است!

هدست ویژن پرو اپل مدتی پیش عرضه شد و مورد نقدهای مثبت و منفی بسیاری قرار گرفت. حالا نوبت به «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متاT رسیده است که این هدست را امتحان کند. او با انتشار ویدیویی در اینستاگرام، نظر خود را درباره هدست گران‌قیمت اپل بیان کرد. همان‌طور که انتظار می‌رود، زاکربرگ متا کوئست ۳ را هدست بهتری می‌داند.

مارک زاکربرگ ویدیویی در اینستاگرام منتشر کرده است که در آن به بررسی هدست ویژن پرو می‌پردازد. اگرچه قیمت ویژن پرو ۳۴۹۹ دلار و قیمت متا کوئست ۳ تنها ۴۹۹ دلار است، بااین‌حال زاکربرگ گفته که متا کوئست ۳ محصول بهتری است؛ البته بعید نبود که مدیرعامل متا در مقایسه این دو محصول، از هدست متا کوئست ۳ تعریف و تمجید کند. بااین‌حال، او در ویدیوی خود به نکات قابل‌توجهی اشاره کرده است.

مقایسه متا کوئست ۳ و ویژن پرو اپل

زاکربرگ می‌گوید ویژن پرو دارای صفحه‌نمایشی با وضوح بالاست، اما متا کوئست ۳ میدان دید وسیع‌تری دارد. زاکربرگ همچنین می‌گوید متا کوئست ۳ حدود ۱۲۰ گرم سبک‌تر از ویژن پرو است. او درکل احساس می‌کند که استفاده از کوئست ۳ راحت‌تر از هدست اپل است.

به‌طور کلی، زاکربرگ معتقد است که متا کوئست ۳ در مقایسه با ویژن پرو اپل برای اکثر مواردی که دارندگان این نوع هدست‌ها می‌خواهند از آن‌ها استفاده کنند، بهتر است. او همچنین اشاره می‌کند که متا کوئست ۳ از اجرای بازی‌های Xbox پشتیبانی می‌کند.

بااین‌حال، او در ویدیو خود به سخت‌افزار و اکوسیستم قدرتمند ویژن پرو اشاره‌ای نکرد. باید درنظر داشته باشیم که دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی هنوز محصولاتی خاص هستند و به‌رغم سال‌ها تلاش برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این صنعت، هنوز مانند سایر محصولات الکترونیکی، بازار گسترده‌ای ندارند. باید مدتی منتظر بمانیم تا ببینیم چه‌کسی در این مسابقه برنده خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی