بلومبرگ: اپل می‌خواهد نسخه بعدی هدست ویژن پرو را سبک‌تر بسازد

اپل چند ماه پیش در رویداد توسعه‌دهندگان خود از هدست ویژن پرو پرده برداشت. این محصول ۳۵۰۰ دلاری قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ به بازار بیاید، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که وزن و اندازه سنگین آن موجب شده تا کوپرتینویی‌ها در نسخه بعدی این محصول به‌دنبال تولید دستگاهی سبک‌تر باشند.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در یادداشت جدیدی مدعی شده است که هدست اپل ویژن پرو با اندازه بزرگ و وزن سنگینی که دارد در آزمایش‌ها به گردن کاربران فشار آورده است. اگرچه هنوز وزن دقیق این هدست را نمی‌دانیم، اما گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که این دستگاه احتمالاً ۴۵۳ گرم وزن دارد.

اپل تمرکز خود را روی کاهش وزن نسخه بعدی ویژن پرو گذاشته است

مهندسان اپل ظاهراً کار روی نسخه بعدی ویژن پرو را شروع کرده‌اند و این بار تمرکز ویژه‌ای روی وزن و اندازه دستگاه دارند تا کاربر بتواند برای مدت‌زمان طولانی‌تری از هدست استفاده کند. گرمن می‌گوید توسعه نسخه بعدی هدست ویژن پرو هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد، اما این شرکت امیدوار است که بتواند اندکی این دستگاه را سبک‌تر و کوچک‌تر کند.

گزارش بلومبرگ ادعا می‌کند که هدست ویژن پرو در آزمایش‌ها برای برخی کاربران حتی در مدت‌زمان کوتاه سنگین بوده است. گرمن می‌گوید این احتمال وجود دارد که اپل بخواهد برای حل این مشکل، نسل اول هدست خود را با یک بند که روی سر بسته می‌شود، عرضه کند.

با وجود شایعاتی که درباره چالش‌های تولید هدست ویژن پرو منتشر شده بود، «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، در مصاحبه‌ای پس از معرفی سری آیفون ۱۵ اعلام کرد که روند تولید بدون مشکل درحال پیشروی است.

از آنجایی که کم‌کم به‌سمت انتهای سال ۲۰۲۳ نزدیک می‌شویم، باید منتظر انتشار اخبار دقیق‌تری درباره زمان عرضه این هدست واقعیت ترکیبی باشیم. کوپرتینویی‌ها پیش‌تر اعلام کرده بودند که ویژن پرو در ابتدا تنها در بازار ایالات‌متحده عرضه خواهد شد. اما در‌نهایت می‌توانیم منتظر عرضه این دستگاه در سایر کشورها هم باشیم.

درباره ی کامران جوادی