بلومبرگ: با نسل دوم اپل ویژن پرو حداقل ۱۸ ماه فاصله داریم

هدست ویژن پرو چند هفته‌ای است که رسماً وارد بازار شده و علاقه‌مندان از همین حالا به نسل بعدی این محصول فکر می‌کنند. اما خبرنگار بلومبرگ باور دارد که نسل دوم هدست اپل حداکثر تا ۱۸ ماه دیگر وارد بازار نخواهد شد.

«مارک گرمن» از بلومبرگ در یادداشتی جدیدی اعلام کرده است که اپل به‌احتمال‌زیاد حداقل ۱۸ ماه تا عرضه نسل دوم ویژن پرو فاصله دارد. پیش‌تر در گزارش‌ها اعلام شده بود که کوپرتینویی‌ها کار روی ویژن پرو ۲ را آغاز کرده‌اند، اما حالا با این گزارش به‌نظر می‌رسد که به‌این‌زودی‌ها نباید منتظر عرضه این دستگاه باشیم.

چنین فاصله زمانی زیادی بین دو نسل از این هدست شاید چندان ایده‌آل نباشد، اما به اپل کمک می‌کند تا به‌اندازه کافی ویژن پرو بفروشد و جای پای خود را در بازار محکم کند. گفتنی است که اپل هنوز عرضه جهانی این هدست را آغاز نکرده است و به زمان بیشتری برای این کار نیاز دارد.

نسل دوم اپل ویژن پرو باید بهبود پیدا کند

گرمن همچنین می‌گوید که عرضه ویژن پرو نشان داد هدست‌های واقعیت ترکیبی هنوز نیازمند پیشرفت‌های زیادی هستند. او با اشاره به نقد و بررسی‌های این دستگاه یادآور شد که درحال‌حاضر استفاده از ویژن پرو برای امور روزانه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. گرمن افزود: «رابط کاربری این دستگاه همیشه روان کار نمی‌کند و به‌سختی می‌توان این واقعیت را فراموش کرد که با هزینه‌ای ۳۵۰۰ دلاری یا بیشتر برای این تجربه روبه‌رو هستیم.»

هفته گذشته در گزارشی اعلام شد که خریداران ویژن پرو درحال پس‌دادن این محصول به اپل هستند. حالا خبرنگار بلومبرگ مدعی شده که این بازگرداندن‌ها طبیعی است و به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. او می‌گوید: «اگر [ویژن پرو] خریده‌اید، احتمالش زیاد است که طرفدار سرسخت اپل یا عاشق فناوری‌های جدید باشید. این گروه از افراد در مقایسه با خریداران آیفون و آیپد، خیلی کمتر احتمال دارد که چیزی را پس بفرستند.»

درباره ی کامران جوادی