بلومبرگ: هدست ویژن پرو اپل در ماه اسفند عرضه می‌شود

اپل برنامه‌ریزی کرده بود که هدست واقعیت مجازی خود را در ژانویه ۲۰۲۴ (دی‌ماه ۱۴۰۲) عرضه کند. اما «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ می‌گوید که این شرکت هنوز درحال آماده‌سازی برنامه‌های توزیع ویژن پرو و انجام تست‌های نهایی این دستگاه است. او انتظار دارد این هدست حدوداً در مارس ۲۰۲۴ (اسفندماه ۱۴۰۲) وارد بازار شود.

براساس گزارش مارک گرمن از بلومبرگ، اپل شاید تاریخ عرضه هدست ویژن پرو را تا مارس عقب بیندازد. این شرکت قبلاً اعلام کرده بود که این هدست در اوایل سال آینده میلادی در ایالات‌متحده به فروش می‌رسد. گرمن اکنون انتظار دارد که این دستگاه «حدوداً در ماه مارس» رونمایی شود.

هدست ویژن پرو ابتدا در ایالات‌متحده عرضه می‌شود و سپس در کشورهای دیگر در دسترس خواهد بود. انتظار می‌رود اپل دستگاه را با قرار قبلی فقط در فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود یا از طریق فروشگاه آنلاینش بفروشد.

عرضه هدست ویژن پرو، با کمی تأخیر

هدست ویژن پرو در خرده‌فروشی‌های شخص ثالث در دسترس نخواهد بود، زیرا اپل می‌خواهد به‌دقت تجربه عرضه را برای پلتفرم پوشیدنی جدید خود مدیریت کند. فروشگاه‌های خرده‌فروشی همچنین باید صدها نمونه از این هدست‌ها را در اندازه‌های مختلف هدبند و لنزهای طبی نگهداری کنند.

با توجه به زمانی که قبلاً برای انتشار این محصول اعلام شده بود، تیم‌های نرم‌افزاری قصد داشتند برای اولین نمایش در ژانویه آماده شوند. آخرین نسخه بتا visionOS شامل ویدئوها و موارد مربوط به راه‌اندازی محصول است. این نوع محتویات معمولاً در پایان چرخه توسعه نرم‌افزار در دسترس قرار می‌گیرند. نسخه بتای فعلی iOS 17.2 همچنین دارای ویژگی‌های همراه ویژن پرو مانند AirPlay و امکان فیلم‌برداری فضایی در مدل‌های پرو آیفون ۱۵ است.

انتظار می‌رود اپل یک رویداد رسانه‌ای دیگر را پیش از عرضه این محصول برگزار کند. چنین رویدادی به اپل فرصت دیگری می‌دهد تا هدست ۳۴۹۹ دلاری خود را به مشتریان ارائه کند و برخی از برنامه‌ها و ویژگی‌هایی را که در مراسم رونمایی WWDC آماده نبودند، به نمایش بگذارد.

درباره ی کامران جوادی