بلومبرگ: چهار نسل طول می‌کشد تا اپل ویژن پرو به فرم ایده‌آل خود برسد

اپل چندی قبل رسماً عرضه هدست ویژن پرو را آغاز کرد. این محصول اگرچه قابلیت‌های جذاب زیادی دارد، اما به باور خیلی از کارشناسان، هنوز برای جلب نظر جریان اصلی بازار آماده نیست. خبرنگار بلومبرگ نیز در گزارشی اعلام کرده است که حداقل چهار نسل طول می‌کشد تا این هدست به فرم ایده‌آل خود برسد.

«مارک گرمن» از بلومبرگ در یادداشت تازه‌ای گفت برخی کارمندان تیم هدست اپل حس می‌کنند که کارهای زیادی باید انجام شود تا بتوان این دستگاه را برای استفاده روزانه توسط کاربران مناسب تلقی کرد.

اگرچه مشخص نیست که «فرم ایده‌آل» از نظر تیم توسعه هدست ویژن پرو چه چیزی است، اما با توجه به نظرات و نقدهای اولین خریداران این هدست، می‌توان حدس زد که چه مشکلاتی – بیش از همه در بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار – کاربران را آزار می‌دهد.

مشکلات اپل ویژن پرو باید برطرف شود

خیلی از کاربران ویژن پرو باور دارند که وزن این هدست بسیار سنگین است و نمی‌توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد. درنتیجه کاهش اندازه قطعات این دستگاه می‌تواند بهبود مهمی باشد. از دیگر مشکلات این دستگاه می‌توانیم به شارژدهی باتری پایین، کمبود اپ‌های اختصاصی و باگ‌های متنوع visionOS اشاره کنیم.

اگر تیم اپل بتواند این مشکلات را در طول چهار نسل برطرف کند – همانند اتفاقی که در مورد آیفون، آیپد و اپل واچ افتاد – باور مارک گرمن این است که ویژن پرو می‌تواند درنهایت جانشین آیپد شود.

خبرنگار بلومبرگ می‌گوید اپل برای جایگزین‌کردن مک با آیپد به نتایج مناسبی نرسید. برخلاف تلاش‌های این شرکت برای تبدیل این تبلت به یک دستگاه مناسب برای چندوظیفگی یا مولتی‌تسکینگ، آیپد هنوز نتوانسته است به جایگزینی برای مک تبدیل شود. این دستگاه حالا به اعتقاد گرمن، جایگاه اولیه خود را از دست داده است و در موقعیتی مبهم در سبد محصولات اپل قرار دارد.

برای اپل ویژن پرو هم با توجه به قیمت بالایی که دارد، به چندین به‌روزرسانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیاز دارد تا توسعه‌دهندگان اپ‌های بیشتری برای آن بسازند و درنهایت شاید بتوان آن را به‌عنوان جایگزینی برای آیپد درنظر گرفت. اما گرمن می‌گوید تا آن زمان، ویژن پرو عملاً یک محصول پروتوتایپ یا نمونه اولیه باقی خواهد ماند.

درباره ی کامران جوادی