بند جدید اپل واچ ساخته‌شده از مواد بازیافتی از راه رسید؛ خداحافظی با بندهای چرمی

اپل در رویداد WonderLust، در کنار رونمایی اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲، از بندهای جدید اپل واچ با نام FineWoven یا ریزبافت پرده برداشت. اپل تمرکزش را بر کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی معطوف کرده است تا درنهایت بتواند ردپای کربن را به حداقل مقدار ممکن برساند. با از راه رسیدن بند اپل واچ FineWoven ساخته‌شده از مواد بازیافتی، کوپرتینویی‌ها دیگر بند چرمی را برای ساعت‌های هوشمند خود عرضه نخواهند کرد.

رویداد WonderLust اپل با تمرکز بر گجت‌‌های پوشیدنی این کمپانی و البته اعلام سیاست‌های جدید اپل برای مقابله با انتشار کربن‌دی‌اکسید در جو شروع شد. کوپرتینویی‌ها استفاده از بندهای چرمی و عرضه آن‌ها برای اپل واچ را یکی از دلایل این موضوع تلقی می‌کنند. با توجه به این موضوع، درنهایت اپل بندهای چرمی را حذف و FineWoven را جایگزین آن‌ها کرده است؛ اما بند ریزبافت یا FineWoven اپل واچ دقیقاً چیست؟

به‌ گفته اپل، بندهای FineWoven حس بندهای پارچه‌ای را به کاربر منتقل می‌کنند. در تولید این بندها ردپای زیست‌محیطی به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و از سوی دیگر، کیفیت آن‌ها همچنان در سطح بالایی است؛ به‌طوری که این نوع بندها تا ۶۸ درصد از مواد بازیافتی ساخته شده‌اند. این یعنی به‌اصطلاح، با بندهای دوست‌دار محیط‌زیست سروکار داریم.

کوپرتینویی‌‌ها در کنار رونمایی از نوع جدید بند اپل واچ، نسخه‌های دیگری را هم به نمایش گذاشتند. بندهای جدید برندهای نایک و هرمس نیز برای اپل واچ‌های جدید معرفی شدند تا کاربران این نسل تجربه متفاوتی داشته باشند. طرح‌های متنوع بندهای نایک و هرمس نیز از سایت رسمی اپل قابل خریداری خواهند بود.

به گفته جف، مدیر عملیاتی اپل، بندهای جدید معرفی‌شده در رویداد WonderLust تنها برای اپل واچ‌های سری ۹ در نظر گرفته شده‌اند و ظاهرا هنوز خبری از عرضه آن‌ها برای نسل‌های قبل نیست. قیمت انواع جدید بند اپل واچ هنوز اعلام نشده است.مواردی که شاید مورد علاقه شما باشد:

درباره ی کامران جوادی