تصاویری از هوم‌پاد مجهز به نمایشگر LCD افشا شد

مدت‌هاست شاهد انتشار شایعات درباره توسعه یک هوم‌پاد مجهز به نمایشگر از سوی اپل هستیم. حالا تصاویری به اینترنت راه پیدا کرده‌اند که هوم‌پاد دارای پنل LCD را نشان می‌دهند.

طبق تصاویر، این هوم‌پاد اندازه‌ای شبیه به نسل دوم هوم‌پاد دارد؛ محصولی که اوایل سال جاری میلادی معرفی شد. این هوم‌پاد جدید به یک نمایشگر در بخش بالایی‌اش مجهز شده است.

این تصویر توسط یکی از منابع دنیای فناوری به نام Kosutami منتشر شده؛ منبعی که در گذشته هم تصاویر دقیقی از محصولات اپل منتشر کرده بود. از میان این محصولات می‌توان به شارژر مگ‌سیف و ایرپاد اشاره کرد.

هوم‌پاد مجهز به نمایشگر LCD

Kosutami تصاویری از قطعاتی منتشر کرده است که ظاهراً به نمونه اولیه هوم‌پاد با یک نمایشگر بزرگ در بخش بالایی‌اش مربوط می‌شود که بسیار بزرگ‌تر از پنل هوم‌پاد کنونی است.

علاوه بر این منبع، وب‌سایت ۹to5Mac هم از طریق منابع خودش صحت این تصاویر را تأیید کرده است. این وب‌سایت می‌گوید این تصاویر مربوط به یک نمونه اولیه با اسم رمز B720 است که اپل به‌طور فعال روی آن کار می‌کند. بنابراین با محصولی قدیمی روبه‌رو نیستیم.

به گفته ۹to5Mac، اپل موزیک و اپل پادکست اولین برنامه‌هایی خواهند بود که برای استفاده در این هوم‌پاد دوباره کدنویسی می‌شوند. این اپ‌ها در هنگام اجرا، رنگ آلبوم آرت را در هوم‌پاد به نمایش می‌گذارند. نمایشگر مورد استفاده در هوم‌پاد همچنین به‌احتمال‌زیاد نوتیفیکیشن‌های مهم را هم نشان خواهد داد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اولین‌بار در سال ۲۰۲۱ از توسعه هوم‌پادهای مجهز به نمایشگر خبر داد. در اوایل سال جاری میلادی، «مینگ-چی کو»، تحلیلگر اپل، مدعی شد که هوم‌پاد جدید با نمایشگر ۷ اینچی در نیمه اول ۲۰۲۴ از راه می‌رسد. درصورتی‌که اپل بخواهد سال آینده میلادی چنین محصولی را روانه بازار کند، باید در هفته‌ها و ماه‌های آینده منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات بیشتری درباره آن باشیم.

درباره ی کامران جوادی