دل از مانیتور منحنی ۴۰ اینچ با وضوح ۵K رونمایی کرد

به فاصله چند روز تا زمان آغاز نمایشگاه CES 2024، شرکت Dell از مانیتور جدیدی با نام UltraSharp 40 Curved Thunderbolt Hub رونمایی کرده است. دِل از این دستگاه به‌عنوان «اولین مانیتور ۴۰ اینچی ۵K» جهان یاد کرده که برای راحتی چشم کاربران، دارای استاندارد پنج ستاره است.

راحتی چشم پنج ستاره استاندارد صنعتی جدیدی است که توسط TUV Rheinland ریشه‌یابی شده است. هدف آن نیز ارائه مانیتورهایی است که کمتر باعث خستگی چشم کاربران می‌شود. دِل می‌گوید که برای دستیابی به این گواهی جدید برای نمایشگرهای UltraSharp خود سه مرحله را پشت سر گذاشته است.

ویژگی‌های مانیتور ۴۰ اینچی منحنی دِل

ابتدا نرخ تازه‌سازی این نمایشگر را دو برابر کرده و به ۱۲۰ هرتز رسانده است تا تصاویری روان‌تر به کاربران ارائه کند. همچنین این دستگاه دارای سنسور نور محیطی است که به مانیتورها اجازه می‌دهد تا روشنایی صفحه و دمای رنگ خود را به‌طور خودکار و براساس شرایط نور محیط تنظیم کنند. دل ادعا می‌کند که این ویژگی می‌تواند تا ۱۷ درصد باعث کاهش خستگی چشم شود.

Dell همچنین می‌گوید که در این دستگاه فناوری ComfortView Plus خود را ارتقاء داده است تا نور آبی آن را از ۵۰ درصد به کمتر از ۳۵ درصد کاهش دهد. این امر نیز به کاهش خستگی چشم کمک می‌کند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه هیچ‌یک از ویژگی‌های اشاره‌شده عملکرد دستگاه را مختل نمی‌کنند.دل می‌گوید که مانیتور UltraSharp 40 Curved Thunderbolt Hub از ۹۹ درصد فضای رنگی DCI-P3 / Display P3 پشتیبانی می‌کند و ۱٫۰۷ میلیارد رنگ را نشان می‌دهد. این دستگاه همچنین دارای گواهی VESA DisplayHDR 600 است و از فناوری IPS Black Panel و نسبت کنتراست ۲۰۰۰:۱ بهره می‌برد.

در بخش اتصالات، پشتیبانی از Thunderbolt 4 با حداکثر توان ۱۴۰ وات وجود دارد. اتصال اترنت دستگاه نیز امکان سرعت ۲٫۵ گیگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کند و پورت‌های HDMI 2.1 و DisplayPort 2.1 نیز در آن وجود دارد. علاوه بر این، پورت‌های USB-A و USB-C این دستگاه نیز اتصال و شارژ دستگاه‌های کاربران را آسان می‌کنند.

در نهایت باید اشاره کرد که اگر مدل ۴۰ اینچی برای نیازهای شما بسیار زیاد است، می‌توان نسخه ۳۴ اینچی این دستگاه را نیز خریداری کنید که البته یک مانیتور ۵K نیست. هر دو مانیتور از تاریخ ۲۷ فوریه (۸ اسفند) عرضه خواهند شد. مدل ۴۰ اینچی با قیمت ۲۴۰۰ دلار و مدل ۳۴ اینچی با قیمت ۱۰۲۰ دلار قابل دسترس خواهند بود.

درباره ی کامران جوادی