سامسونگ از جاروبرقی هوشمند جدیدی با قابلیت بخارشویی رونمایی کرد

سامسونگ از جاروبرقی رباتیک Bespoke Jet Bot Combo رونمایی کرد. برخی از ویژگی‌های این جارو در هیچ جارو رباتیک دیگری وجود ندارد. Jet Bot Combo اولین جارو رباتیکی است که نه تنها می‌تواند کف محیط را جارو و تمیز کند، بلکه می‌تواند لکه‌ها را نیز با بخار بشوید. هوش مصنوعی به این جارو کمک می‌کند تا لکه‌هایی را که نیاز به بخار دارند تشخیص دهد.

براساس اطلاعات وب‌سایت سامسونگ، نسخه نهایی‌شده جاروی Combo Jet Bot در نمایشگاه CES 2024 به‌نمایش گذاشته خواهد شد. ویژگی بارز این جارو، قابلیت بخارشویی آن است. هنگامی که دوربین مجهز به هوش مصنوعی این جارو لکه‌های خشک‌شده را تشخیص می‌دهد، ربات با استفاده از پایه Clean Station خود، لکه‌ها را با بخار داغ شست‌وشو می‌دهد. پس از پاک‌کردن لکه‌ها، این ربات پدهای خود را با بخار داغ دوباره تمیز می‌کند تا از ایجاد هرگونه بو جلوگیری شود.

جاروبرقی رباتیک جدید سامسونگ

پایه Clean Station این جارو یک مکانیسم تمیزکردن ۳ مرحله‌ای برای شستن پدهای جارو دارد. این پایه، پدهای جارو را به شکل خودکار شستشو می‌دهد، با بخار لکه‌های روی پد را پاک و با هوای داغ آن را خشک می‌کند. این عملکرد تمیزکردن با بخار در میان جاروهای رباتیک منحصربه‌فرد است؛ سامسونگ می‌گوید هنگامی که ربات با لکه‌های خشک‌شده روی کف‌ مواجه می‌شود، می‌تواند از همین مکانیسم سه‌مرحله‌ای استفاده کند.

براساس بیانیه مطبوعاتی سامسونگ، هنگامی که این جاروبرقی لکه‌ای را تشخیص دهد، به ایستگاه خود باز می‌گردد، پدهای پاک‌کن را با بخار و آب و دمای بالا گرم می‌کند و سپس با پره‌هایی که ۱۷۰ دور در دقیقه می‌چرخند، لکه‌ها را تمیز می‌کند.

مانند اکثر جاروبرقی‌های رباتیک پیشرفته، Bespoke Jet Bot Combo از هوش مصنوعی برای کمک به حرکت در خانه استفاده می‌کند. فناوری هوش مصنوعی سامسونگ که اولین بار در جاروی Jet Bot AI Plus معرفی شد، باعث می‌شود این ربات موانع را تشخیص دهد و از برخورد با آن‌ها اجتناب کند.

هوش مصنوعی این ربات جنس انواع کف‌ها را نیز شناسایی می‌کند. با قابلیتی به نام AI Floor Detect این ربات بین کف‌های سنگی و موکت تمایز قائل می‌شود و می‌تواند تعیین کند که آیا باید پدهای پاک‌کن خود را برای عبور از روی فرش‌ها بلند کند یا به ایستگاه برگردد و قبل از جاروکشیدن فرش، پدها را از خود جدا کند.

درباره ی کامران جوادی