سامسونگ از ظاهر گلکسی رینگ به‌عنوان یک حلقه سلامتی هوشمند پرده برداشت

سامسونگ در مراسم امشب آنپکد در کنار سری گلکسی S24 از محصولی متفاوت پرده برداشت که «گلکسی رینگ» (Galaxy Ring) نام دارد. این حلقه هوشمند به‌طور کامل معرفی نشد و تنها تیزری از آن را دیدیم، بنابراین باید در آینده منتظر انتشار اطلاعات بیشتر پیرامون آن باشیم.

رویداد آنپکد ۲۰۲۴ امشب به شیوه‌ای عجیب به پایان رسید. مدیر سامسونگ روی صحنه آمد و گفت این شرکت امروز فرصت‌های استفاده از سرویس Samsung Health را با یک فرم فکتور تازه به سطح جدیدی می‌برد. در ادامه در ویدیویی کوتاه گلکسی رینگ را دیدیم، اما پس از پخش ویدیو، مراسم به پایان رسید و اطلاعات بیشتری درباره این محصول ارائه نشد.

ظاهر گلکسی رینگ سامسونگ نمایش داده شد

با این حساب در حال حاضر تنها می‌دانیم که گلکسی رینگ چه ظاهری دارد و در مقایسه با رقبایی همچون حلقه هوشمند امیزفیت چگونه طراحی شده است. اما هیچ اطلاعات درباره ویژگی‌های سلامتی، هوش مصنوعی، تاریخ عرضه یا قیمت آن در دسترس نیست.

از مدت‌ها پیش شایعاتی درباره تولید حلقه سلامتی هوشمند توسط سامسونگ شنیده می‌شد، ولی این اولین‌باری است که رسماً ظاهر گلکسی رینگ را می‌بینیم. استفاده از حلقه با توجه به کاربردهایی که در مقایسه با ساعت هوشمند دارد، می‌تواند ردیابی وضعیت سلامتی افراد را آسان‌تر کند.

این شرکت ظاهراً در اوایل سال ۲۰۲۳ نشان تجاری Galaxy Ring را برای خود ثبت کرد و برخی رسانه‌ها اشاره به این محصول در یکی از اپلیکیشن‌های سامسونگ را گزارش کرده بودند. بنابراین بدیهی است که این دستگاه در دنباله سال ۲۰۲۴ معرفی شود، اما نمی‌دانیم که سامسونگ در چه تاریخی این کار را انجام خواهد داد.

از سویی سامسونگ با حلقه هوشمند می‌تواند اکوسیستم محصولات خود را گسترش دهد و به‌شکلی همه‌جانبه‌تر پاسخگوی نیاز کاربران باشد. از طرف دیگر، به‌نظر می‌رسد که این شرکت سرمایه‌گذاری روی حوزه سلامت و پلتفرم Samsung Health را افزایش داده است و می‌خواهد با گلکسی رینگ کاربران بیشتری را به‌سمت این پلتفرم جذب کند.


اسپانسر این رویداد دیجیاتو، دی‌جی‌لند است؛ دی‌جی‌لند، خرید اینترنتی کالای دیجیتال

درباره ی کامران جوادی