سامسونگ ظاهراً روی هدست و کنترلر واقعیت مجازی گلکسی VR کار می‌کند

در رویداد گلکسی آنپکد، سامسونگ از گوشی‌های هوشمند سری گلکسی S24 رونمایی کرد و گلکسی رینگ را به‌ نمایش گذاشت. حالا گفته می‌شود که این شرکت ظاهراً روی توسعه هدست گلکسی VR و یک کنترلر برای آن کار می‌کند.

یکی از منابع آگاه بازار با نام کاربری Roland Quandt در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد سامسونگ هدست واقعیت مجازی SM-I130 و SM-I610 را که احتمالاً یک کنترلر VR است،‌ در دست توسعه دارد. به‌نظر می‌رسد که غول کره جنوبی با جدیدترین هدست گلکسی VR، به رقابت با اپل ویژن پرو می‌پردازد.

هدست و کنترلر واقعیت مجازی گلکسی VR در راه است  

علاوه‌براین، به‌نظر می‌رسد که جدیدترین هدست واقعیت مجازی Galaxy VR که در دست توسعه قرار دارد، محصولی مشابه هدست SM-I110 XR/VR است که سال گذشته میلادی مطرح شد. با توجه به اینکه اپل به‌زودی هدست ویژن پرو را عرضه می‌کند،‌ به‌نظر نمی‌رسد که سامسونگ عرضه محصول خود را به‌ تعویق بیندازد.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که هدست اپل ویژن پرو از نمایشگر روشن‌تر از سامسونگ بهره می‌برد. چند ماه پیش سامسونگ یک علامت تجاری برای عینک هوشمند خود به ثبت رساند. درحالی‌که اطلاعات زیادی درمورد عرضه هدست گلکسی VR در دسترس نیست، سامسونگ ممکن است هدست خود را در اوت ۲۰۲۴، در کنار گلکسی زد فلیپ 6 معرفی کند.

باید دید درنهایت سامسونگ چه محصولی را در چه زمانی رونمایی می‌کند و هدست و کنترلر واقعیت مجازی گلکسی VR با چه مشخصاتی عرضه خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی