شرکت Telly در ازای تماشای تبلیغات، تلویزیون رایگان ۴K با ChatGPT عرضه می‌کند

شرکت Telly که به مشتریان خود تلویزیون‌های ۵۵ اینچی ۴K رایگان با تبلیغات مداوم ارائه می‌کند، از دستیار صوتی منحصربه‌فرد خود با نام «Hey Telly» رونمایی کرده که براساس مدل هوش مصنوعی پشت ChatGPT ساخته شده است.

سال گذشته، شرکت Telly اعلام کرد که به‌صورت «رایگان» تلویزیون‌های ۴K به کاربران ارائه می‌کند. تلویزیون‌های این شرکت اساساً دو نمایشگر هستند که روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و نمایشگر پایین به‌طور دائم در حال پخش تبلیغات است. همچنین این صفحه دوم از ویجت‌ها پشتیبانی می‌کند و برخی اطلاعات دیگر مانند نتایج مسابقات ورزشی را نشان می‌دهد.

اضافه‌شدن ChatGPT به تلویزیون‌های رایگان Telly

حالا طبق گزارش ورج، کاربران در صفحه دوم (پایین) تلویزیون می‌توانند با یک دستیار صوتی تعامل داشته باشند. Telly می‌گوید این دستیار صوتی که Hey Telly نام دارد، با گذشت زمان، مالک خود را بیشتر می‌شناسد و توصیه‌های شخصی به او ارائه خواهد کرد. با‌این‌حال، هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد.

Telly همچنین می‌گوید که کاربران خانگی می‌توانند این چت‌بات را به‌شیوه دلخواه خود شخصی‌سازی کنند تا پاسخ‌های دقیق‌تری به سؤالات آن‌ها ارائه کند. این شرکت هدف خود از توسعه این دستیار را تبدیل‌کردن تلویزیون به «عضو جدید یک خانواده ارزشمند و تعاملی» یاد کرده است.

درباره تلویزیون‌های رایگان این شرکت نیز فقط اعلام شده که تاکنون به‌دست «هزاران» مشتری رسیده و جزئیات دیگری درباره آن ارائه نشده است. این شرکت در نمایشگاه CES 2024 عملکرد تلویزیون‌های خود در زمینه نمایش تبلیغات را به دیگران نشان داد و به برندها گفت که وجود تبلیغات در صفحه دوم باعث می‌شود تا تبلیغات بیشتر در ذهن بینندگان بماند.

Telly همچنین اعلام کرده که کاربران از دوربین تلویزیون‌های آن برای تماس‌های Zoom استقبال کرده‌اند و به همین دلیل ویژگی جدیدی با نام «Zoom Watch Party» را معرفی کرده است. این ویژگی باعث می‌شود تا تماس‌های ویدیویی به صفحه دوم تلویزیون منتقل شود و بتوانید در حین تماشای محتوا یا انجام بازی‌های ویدیویی با دیگران به‌صورت تصویری صحبت کنید.

درباره ی کامران جوادی