شیائومی روی یک گجت پوشیدنی با قابلیت شناسایی دوربین‌های مخفی اطراف کاربران کار می‌کند

شیائومی ظاهراً برای یک گجت پوشیدنی جدید پتنت ثبت کرده است. این حق اختراع نشان می‌دهد که این دستگاه می‌تواند دوربین مخفی اطراف کاربر را شناسایی کند.

درواقع هر زمان از کاربر به‌صورت مخفیانه تصویربرداری شود، گجت پوشیدنی به او هشدار می‌دهد و این موضوع را به‌ اطلاع کاربر می‌رساند.

شناسایی دوربین‌های مخفی با گجت جدید شیائومی

مستندات مربوط به ثبت حق اختراع جدید شیائومی نشان می‌دهد این شرکت ظاهراً روی توسعه دستگاهی ضدجاسوسی کار می‌کند. این دستگاه جدید که در قالب گجت پوشیدنی توسعه خواهد یافت، می‌تواند متوجه شود که دوربین درحال تصویربرداری از کاربر است و زمانی که کاربر در زاویه تصویربرداری دوربین قرار گرفته باشد، این گجت پوشیدنی متوجه شده و به کاربر خبر می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که آیا کاربر می‌تواند از طریق این گجت پوشیدنی، موقعیت قرارگیری دوربین را نیز شناسایی کند یا خیر. اما در مستندات مربوط به حق اختراع به این نکته اشاره شده است که اگر دوربین کار گذاشته‌شده در محیط حضور کاربر، از نوع دوربین‌های مخفی باشد، گجت پوشیدنی آن را شناسایی می‌کند.

درحال‌حاضر ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند شیائومی فاقد دوربین هستند و تنها گجت پوشیدنی چینی‌ها که از دوربین بهره می‌برد، عینک هوشمند آن‌هاست. شاید شیائومی در کنار توسعه یک گجت جدید، قابلیت شناسایی دوربین‌های مخفی را به گجت‌های پوشیدنی کنونی خود هم اضافه کند.

درباره ی کامران جوادی