طراحی و برخی مشخصات پی‌سی گیمینگ دستی MSI فاش شد [تماشا کنید]

MSI روی یک کنسول بازی دستی جدید برای رقابت با Steam Deck شرکت Valve و همچنین دستگاه‌های دیگری ازجمله ایسوس ROG Ally و لنوو Legion Go کار می‌کند. حالا تصاویری از این دستگاه که درحال‌حاضر Claw نام دارد، به همراه برخی مشخصات آن فاش شده است.

براساس تصاویری که از این دستگاه منتشر شده است، Claw از نظر طراحی شبیه به Asus ROG Ally است و روی آن کنترلرهای مخصوصی به‌ همراه نور RGB دیده می‌شود. بنچمارک‌های فاش‌شده از این دستگاه نیز نشان می‌دهند که پی‌سی گیمینگ دستی MSI احتمالاً به یکی از جدیدترین پردازنده‌های Meteor Lake اینتل مجهز خواهد شد. با توجه به اینکه دستگاه‌های لنوو و ایسوس از پردازنده Ryzen Z1 Extreme شرکت AMD بهره می‌برند، این تغییر می‌تواند یک انتخاب شگفت‌انگیز از سوی MSI باشد.

البته اینتل درزمینه درایورهای گرافیک بهترین عملکرد را ارائه نمی‌کند؛ بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود که تراشه‌های جدید Meteor Lake چگونه در Claw بازی‌ها را مدیریت خواهند کرد. این مشخصات همچنین نشان می‌دهند که MSI Claw دارای ۳۲ گیگابایت حافظه خواهد بود که ۲ برابر بیشتر از Legion Go یا ROG Ally است.

طراحی کنسول دستی MSI

تیزر کوتاه زیر نیز توسط حساب رسمی MSI در اینستاگرام منتشر شده است که البته حاوی هیچ اطلاعات اضافه‌ای درباره Claw نیست:

بااین‌حال، هنوز اطلاعات دیگری ازجمله اندازه نمایشگر، وضوح یا نوع پنل کنسول MSI مشخص نشده است. براساس عکس‌های فاش‌شده از این دستگاه، به‌نظر می‌رسد که اندازه آن مشابه نمایشگر هفت اینچی ROG Ally خواهد بود. با وجود فاش‌شدن مشخصات و اطلاعات مربوط به این دستگاه، می‌توان انتظار داشت که در نمایشگاه CES 2024 که سه‌شنبه تا جمعه این هفته برگزار خواهد شد، اطلاعات بیشتری در مورد Claw منتشر شود.

درباره ی کامران جوادی