ظرفیت باتری اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ افشا شد

اپل چند روز پیش در رویداد Wonderlust از اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ رونمایی کرد، اما حالا ظرفیت باتری این ساعت‌های هوشمند از طریق دیتابیس رگولاتوری چین برملا شده است.

براساس این دیتابیس که محصولات در آن تنها براساس شماره مدل لیست شده‌اند، مدل ۴۱ و ۴۵ میلی‌متری اپل واچ سری ۹ به‌ترتیب باتری ۲۸۲ و ۳۰۸ میلی‌آمپرساعتی دارند. این ظرفیت‌ها تفاوتی با نسل قبلی ندارد و با اپل واچ سری ۸ یکسان است. با توجه به اینکه اپل در مراسم رونمایی از ساعت‌های هوشمند جدید خود به ۱۸ ساعت (یکسان با سری ۸) شارژدهی اشاره کرد، عدم تفاوت در ظرفیت باتری‌ها منطقی به‌نظر می‌رسد.

افزایش ناچیز ظرفیت باتری گلکسی واچ اولترا ۲

برخلاف اپل واچ سری ۹، اپل واچ اولترا ۲ به باتری با ظرفیت بالاتر مجهز شده است. درحقیقت اپل ظرفیت باتری این ساعت هوشمند گران‌قیمت را ۴ درصد افزایش داده و از ۵۴۲ میلی‌آمپرساعت نسل قبلی، به ۵۶۴ میلی‌آمپرساعت رسانده است. با وجود این افزایش ظرفیت، شارژدهی این محصول تفاوتی با نسل قبلی‌اش ندارد که ظاهراً به‌خاطر افزایش روشنایی نمایشگر اپل واچ اولترا ۲ با چنین موضوعی روبه‌رو هستیم.

اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ به نمایشگر روشن‌تر، تراشه سریع‌تر S9 و قابلیت جدید Double Tab مجهز شده‌اند. ویژگی آخر به شما اجازه می‌دهد که بدون لمس نمایشگر، کارهای مختلفی انجام دهید.

پیش‌فروش نسل جدید ساعت‌های هوشمند اپل از هفته گذشته شروع شده است و جمعه همین هفته در اختیار خریداران قرار می‌گیرند. انتظار می‌رود چندین روز پس از عرضه جهانی، شاهد فروش این محصولات در بازار کشورمان باشیم.

درباره ی کامران جوادی