عرضه جهانی هدست اپل ویژن پرو احتمالاً قبل از WWDC 2024 آغاز می‌شود

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر مسائل اپل، با انتشار پستی در مدیوم، اعلام کرد که اپل احتمالاً هدست ویژن پرو را قبل از بزرگ‌ترین رویداد سالانه توسعه‌دهندگان خود، یعنی WWDC 2024 در بازارهای جهانی و در خارج از ایالات‌متحده عرضه خواهد کرد.

وی همچنین در پست خود به این موضوع اشاره کرد که اپل قصد دارد در جریان کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC)، جزئیات جدیدی درمورد visionOS به اشتراک بگذارد. در همین راستا، برای اینکه این شرکت بتواند عملکرد خوبی را در پیش بگیرد، باید هدست ویژن پرو را قبل از این رویداد بزرگ در بازارهای بین‌المللی خارج از ایالات‌متحده عرضه کند.

عرضه این هدست در سطح بین‌المللی و قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان، ظاهراً اپل را قادر می‌سازد تا اکوسیستم توسعه جهانی را برای visionOS ارتقا دهد.

عرضه جهانی هدست ویژن پرو قبل از کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل آغاز می‌شود

مینگ-چی کو توضیح داد که به‌دلیل عرضه محدود، هدست ویژن پرو ابتدا به‌صورت انحصاری در ایالات‌متحده عرضه خواهد شد. این شرکت ظاهراً می‌خواهد اطمینان حاصل کند که فرایند فروش به‌خوبی پیش می‌رود و زمان کافی برای اصلاح باگ‌های نرم‌افزاری در اختیار دارد. سپس این هدست را در بازارهای جهانی عرضه کند. مینگ-چی کو می‌گوید بعد از سپری‌شدن بازه زمانی اولیه، هدست ویژن پرو آماده عرضه در کشورهای دیگر نیز خواهد بود.

درواقع اپل به‌صورت دقیق فرایند عرضه هدست ویژن پرو را برنامه‌ریزی کرده است و کاربران سایر کشورها نیز می‌توانند درنهایت این هدست را خریداری کنند.

اپل از سال ۲۰۰۷ به‌بعد، هر سال WWDC را در اوایل ماه ژوئن برگزار کرده است؛ بنابراین احتمال دارد همین برنامه را برای سال جاری میلادی نیز در پیش بگیرد. اوایل ژانویه، «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ نیز اعلام کرد که عرضه ویژن پرو در بازارهای جهانی فاصله زیادی با عرضه آن در آمریکا نخواهد داشت. گفته می‌شود که اپل درنظر دارد هدست خود را در بریتانیا، کانادا و چین، به‌عنوان بازارهای بعدی به فروش برساند.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود تنها ۸۰ هزار دستگاه در هنگام عرضه در ایالات‌متحده در دسترس باشد، انتظار می‌رود این هدست به‌سرعت فروخته شده و پس از آن با تأخیرهای طولانی برای عرضه مواجه شود.

درباره ی کامران جوادی