عینک متا حالا با هوش مصنوعی به سؤالات پاسخ می‌دهد و متن‌ها را ترجمه می‌کند [تماشا کنید]

عینک هوشمند Meta Ray-Ban یکی از محصولات نوآورانه متا در سال‌های اخیر بوده است که غول فناوری همچنان به توسعه آن ادامه می‌دهد. نسل جدید این عینک در مهرماه همراه با قابلیت‌های هوش مصنوعی معرفی شده بود و حالا متا قابلیت‌های جدیدی برای دستیار هوش مصنوعی آن ارائه کرده است که می‌تواند محیط اطراف شما را بررسی کند، به سؤالاتتان پاسخ دهد و زبان‌های مختلف را به یکدیگر ترجمه کند.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، با انتشار یک ویدیو در اینستاگرام قابلیت جدید عینک هوشمند متا Ray-Ban را نشان داد. در این ویدیو که می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید، او ابتدا یک پیراهن را به عینک خود نشان می‌دهد و سپس از دستیار هوش مصنوعی آن می‌خواهد تا براساس آن یک مدل شلوار پیشنهاد کند. عینک هوشمند متا با توانایی مبتنی بر هوش مصنوعی جدید خود، پیراهن را به‌درستی توصیف کرد و چند پیشنهاد برای شلوار به زاکربرگ ارائه کرد.

نمایش قابلیت عینک هوشمند متا در ترجمه

قابلیت‌های عینک ‌هوشمند ‌متا به همین مورد محدود نمی‌شود و زاکربرگ در ویدیوی دیگری از آن می‌خواهد تا متن اسپانیایی یک تصویر را برایش به انگلیسی ترجمه کند. در ویدیوی زیر می‌توانید نحوه ترجمه عینک را مشاهده کنید:

زاکربرگ اولین‌بار در ماه سپتامبر درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی عینک هوشمند Ray-Ban به «الکس هیت» از The Verge توضیح داده بود. مدیرعامل متا در آن زمان گفت که کاربران Meta Ray-Ban می‌توانند در طول روز با دستیار هوش مصنوعی متا صحبت کنند و سؤالات مختلفی از آن بپرسند.

همان‌طور که «اندرو باسورث»، مدیرفنی ارشد متا توضیح می‌دهد، ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی عینک Ray-Ban درحال‌حاضر فقط برای کاربران ایالات‌متحده ارائه شده است.

درباره ی کامران جوادی