لوازم جانبی مایکروسافت با همکاری شرکت Incase دوباره به بازار می‌آیند

مایکروسافت سال گذشته تولید طیف وسیعی از ماوس‌ها، کیبوردها و لوازم جانبی کامپیوتر شخصی را متوقف کرد. پس از دهه‌ها عرضه انواع لوازم جانبی با برند مایکروسافت، این غول نرم‌افزاری تصمیم گرفته است که روی برند سرفیس خود تمرکز کند. اما اکنون به‌لطف سازنده لوازم جانبی Incase، لوازم جانبی مایکروسافت دوباره زنده خواهند شد.

«چارلی تبل»، مدیرعامل شرکت Onward Brands، در مصاحبه‌ای با ورج توضیح داد:

«این محصولات همان محصولات خواهند بود، اما به‌جای اسم مایکروسافت، گفته خواهد شد: Incase، طراحی‌شده توسط مایکروسافت.»

Onward Brands شرکت مادر برندهای Incase ،Incipio ،Griffin و Survivor است؛ این برندها بیشتر بر تولید و عرضه لوازم جانبی لپ‌تاپ و موبایل متمرکز هستند. البته این برای اولین‌بار است که Incase لوازم جانبی کامپیوتر مانند کیبورد، ماوس و وب‌کم را ارائه خواهد کرد. این برند از همان اجزای تولید و زنجیره تأمین مایکروسافت بهره خواهد برد.

لوازم جانبی مایکروسافت با برند Incase

درمجموع ۲۳ محصول مایکروسافت تا اواخر سال ۲۰۲۴ با برند Incase در دسترس خواهد بود. ماوس‌های مایکروسافت، ازجمله ماوس ارگونومیک بلوتوث و ماوس بی‌سیم مدرن، همچنان در دسترس خواهند بود. Incase همچنین اسپیکرها، داک‌های صوتی، هدست و وب‌کم مدرن مایکروسافت را عرضه خواهد کرد.

همچنین محصولات جدیدی در راه است که مایکروسافت آن‌ها را در دست توسعه داشت اما هیچ‌وقت عرضه نکرد. یکی از این محصولات، یک کیبورد ارگونومیک جدید است. درکل همه این لوازم جانبی ظاهر و عملکرد قبلی خود را حفظ خواهند کرد.

هنوز جزئیات قرارداد این دو شرکت کاملاً علنی نشده است، اما ظاهراً مایکروسافت مالکیت طرح‌های خود را حفظ خواهد کرد؛ بنابراین این شرکت می‌تواند ماوس‌ها یا کیبوردهای کلاسیک خود را در آینده دوباره با برند مایکروسافت عرضه کند. همچنین Incase برای همه لوازم جانبی‌های مایکروسافت مجوز عرضه دریافت نکرده است.

مصرف‌کنندگان می‌توانند این لوازم جانبی را از طریق فروشگاه‌های خرده‌فروشی بخرند و تفاوت اصلی آن‌ها لوگوی متفاوتشان نسبت به محصولات گذشته خواهد بود. این لوازم به‌جای لوگوی مایکروسافت، از لوگوی Incase استفاده می‌کنند، اما روی بسته‌بندی آن‌ها عبارت «طراحی‌شده توسط مایکروسافت» قید می‌شود.

درباره ی کامران جوادی