مانیتور خمیده ایسر Predator Z57 معرفی شد؛ ۵۷ اینچی با پنل Mini-LED

ایسر در نمایشگاه CES 2024 چندین مانیتور گیمینگ معرفی کرده که بزرگ‌ترین آن‌ها Predator Z57 است. این مانیتور از یک پنل خمیده ۵۷ اینچی با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی بهزه می‌برد و وضوح آن ۷۶۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل است. همچنین این نمایشگر از نور پس‌زمینه Mini LED برای کنتراست بهتر بهره می‌برد. در ادامه مشخصات، تاریخ عرضه و قیمت این مانیتور را می‌خوانید.

براساس گزارش ورج، مانیتور Z57 ایسر مجهز به AMD FreeSync Premium است که پیوستگی بهتر تصویر را به‌همراه دارد. این مانیتور خمیده دارای یک درگاه USB-C PD، دو درگاه HDMI 2.1 و یک درگاه DisplayPort 1.3 است. همچنین با قابلیت KVM می‌توان با اتصال چندین دستگاه به مانیتور، بین تصاویر سوئیچ کرد. ایسر می‌گوید این مانیتور از ۲۳۰۴ ناحیه نوری تشکیل شده است و حداکثر روشنایی ۱۰۰۰ نیت را ارائه می‌دهد. همچنین با استفاده از حالت تصویر در تصویر یا حالت تقسیم صفحه‌نمایش، می‌توان تصاویر را از چندین دستگاه به‌شکل هم‌زمان تماشا کرد.

مشخصات، قیمت و تاریخ عرضه مانیتور Predator Z57 ایسر

این مانیتور ۹۸ درصد از طیف رنگی DCI-P3 را پوشش می‌دهد و می‌توان آن را روی دیوار نیز نصب کرد. نمایشگر جدید ایسر دارای دو اسپیکر ۱۰ واتی و یک پایه قابل تنظیم است که می‌توانید آن را کج کنید، بچرخانید و بالا یا پایین ببرید.

ایسر اعلام کرده است که این مانیتور در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ با قیمت ۲۴۹۹٫۹۹ دلار در ایالات‌متحده و ۲۳۹۹ یورو در اروپا عرضه خواهد شد. با توجه به قیمت بالای Predator Z57، کاربران شاید رقیب قدیمی‌تر این مانیتور، یعنی ماینتور ۵۷ اینچی Odyssey Neo G9 سامسونگ را ترجیح دهند.

مانیتور جدید ایسر شباهت‌هایی با مانیتوری که سامسونگ عرضه کرده است، دارد؛ البته تفاوت‌های قابل‌توجهی نیز دارد. برای مثال، مانیتور سامسونگ رفرش ریت ۲۴۰ هرتزی، یعنی دو برابر بیشتر از مانیتور ایسر، ارائه می‌دهد. همچنین دارای ناحیه‌های نوری بیشتری است. نکته مهم دیگر، قیمت کمتر مانیتور سامسونگ است؛ اخیراً این مانیتور با قیمت کمتر از ۲۰۰۰ دلار در ایالات‌متحده در دسترس قرار گرفته است.

درباره ی کامران جوادی