مایکروسافت تیمز، ورد و اکسل از ابتدا در ویژن پرو حضور خواهند داشت

مایکروسافت اعلام کرد که آخر این هفته مجموعه‌ای از برنامه‌های Microsoft 365 خود را برای هدست اپل ویژن پرو منتشر خواهد کرد. با این وجود، مایکروسافت ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت‌لوک، OneNote ،Loop و تیمز از ۲ فوریه (۱۲ بهمن) و همان روزی که هدست جدید اپل عرضه می‌شود، در اپ استور ویژن پرو در دسترس خواهند بود.

همانطور که در پست جدید وبلاگ مایکروسافت توضیح داده شده است، دارندگان ویژن پرو همچنین می‌توانند هنگام استفاده از هدست به نسخه‌های از هوش مصنوعی Copilot دسترس داشته باشند و در کارهایی مانند ایجاد پیش‌نویس، خلاصه‌سازی اسناد و تولید ارائه‌های پاورپوینت با صدا، از آن کمک بگیرند.

تجربه ورد در ویژن‌ پرو

مایکروسافت ورد نیز همراه با یک حالت تمرکز به ویژ‌ن پرو خواهد آمد که عملکرد آن شبیه به حالت خواندن موجود در نسخه‌های دسکتاپ است. با هدست اپل همچنین می‌توانید اسلایدهای پاورپوینت خود را ایجاد کنید یا ارائه‌های خود را تمرین کنید. نسخه ویژن پرو اکسل نیز شامل توانایی ایجاد نمودارها و جداول، تجزیه و تحلیل داده‌ها و ویژگی‌های دیگری می‌شود که در نسخه‌های معمولی آن وجود دارد.

مایکروسافت اخیراً پلتفرم مجازی Mesh را راه‌اندازی کرده بود که مجموعه‌ای از فضاهای آنلاین برای جلسات تیمز را به کاربران ارائه می‌کند. با این حال، Mesh در ابتدا برای ویژ‌ن پرو ارائه نخواهد شد و «لوری کراو»، مدیر بازاریابی غول فناوری می‌گوید:

«ما در سال آینده به ارائه تجربیات نوآورانه به دستگاه‌های جدید، از جمله آوردن Microsoft Mesh به اپل ویژن پرو ادامه خواهیم داد.»

تجربه اکسل در ویژ‌ن پرو

مایکروسافت تیمز در طول تماس‌های ویدیویی به کاربران ویژ‌ن پر‌و «پرسونا» (آواتار دیجیتال مبتنی بر اسکن چهره) منحصربه‌فردی ارائه می‌کند. علاوه بر این، ارسال واکنش به شکل ایموجی و همچنین امکان انتقال جلسات از دسکتاپ یا موبایل به ویژن پرو (و برعکس) نیز وجود دارد.

غول سازنده ویندوز در حالی به برنامه‌هایش برای آوردن مایکروسافت ۳۶۵ به ویژن پرو اشاره کرده است که اپلیکیشن‌های مهم دیگری به آن دسترسی ندارند. نتفلیکس و یوتیوب از جمله این اپلیکیشن‌ها هستند. مدیرعامل نتفلیکس اخیراً گفته بود بازار ویژن پر‌و آن‌قدر بزرگ نیست که برای آن اپ اختصاصی بسازیم.

درباره ی کامران جوادی