مدیرعامل اپل ویدیوی جذابی را از روند ساخت هدست ویژن پرو منتشر کرد [تماشا کنید]

ویدیوی جدیدی توسط «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، منتشر شده است که بخشی از روند ساخت هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو را نشان می‌دهد. این دستگاه رسماً از ۲ فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) وارد بازار خواهد شد و پیش‌فروش آن از روز جمعه آغاز شده است.

مدیرعامل اپل در شبکه اجتماعی ایکس ویدیوی جدیدی را منتشر کرده که روند تولید هدست ۳۵۰۰ دلاری این شرکت را به‌صورت اجمالی نشان می‌دهد. در این ویدیوی یک‌دقیقه‌ای شاهد ماشین‌آلاتی هستیم که اجزای مختلف دستگاه مانند لنزهای شیشه‌ای، قاب آلیاژ آلومینیوم و هدبند آن را می‌سازند.

روند ساخت هدست ویژن پرو

اپل حساب زیادی روی هدست ویژن پرو خود باز کرده است و از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین محصول جدید این شرکت پس از آیفون یاد می‌کند. غول کوپرتینویی می‌گوید Vision Pro تجربه همه‌جانبه‌ای برای بازی، سرگرمی و همچنین امور کاری کاربران ایجاد می‌کند و محتوای دیجیتال را به‌طور یکپارچه در محیط فیزیکی اطراف کاربر نشان می‌دهد. هفته گذشته نگاه اولیه رسانه‌ها به هدست اپل ویژن پرو منتشر شده بود که برخی قابلیت‌های آن را مشخص می‌کرد.

همان‌طور که گفتیم، پیش‌فروش این هدست از روز جمعه آغاز شده است. اپل همچنین از روز گذشته فروش لوازم جانبی مختلف ویژن پرو را آغاز کرده که ازجمله آن‌ها می‌توان به کیف مسافرتی ۲۰۰ دلاری و نگهدارنده باتری ۵۰ دلاری اشاره کرد.

همچنین به‌تازگی مدیران اپل درباره قابلیت‌های مختلف ویژن پرو صحبت کرده‌اند. به گفته آن‌ها، این دستگاه در زمینه‌هایی ازجمله جراحی کاربرد خواهد داشت و می‌تواند تمام اطلاعات موردنیاز جراح را که تاکنون روی مانیتور نمایش داده می‌شدند، در دسترس آن‌ها قرار دهد. همچنین کوپرتینویی‌ها به توانایی این دستگاه درزمینه آموزش نیز اشاره کرده‌اند. با آغاز پیش‌فروش رسمی دستگاه نیز اپل مشخصات کامل ویژن پرو را اعلام کرد که به برخی از سؤالات کاربران درباره این هدست پاسخ می‌دهد.

درباره ی کامران جوادی