مدیر طراحی اپل واچ و آیفون از اپل جدا می‌شود

«تنگ تان» (Tang Tan)، معاون طراحی محصول اپل و مدیر طراحی اپل واچ و آیفون، در فوریه ۲۰۲۴ این شرکت را ترک خواهد کرد تا شاهد جدایی یک مدیر بالارده دیگر از اپل باشیم.

به گزارش بلومبرگ، خروج تان ضربه بزرگی به اپل محسوب می‌شود. تنگ مسئول تصمیم‌گیری‌های حیاتی درباره بسیاری از محصولات اپل بوده و تأثیر قابل‌توجهی در طراحی اپل واچ، آیفون و ایرپاد داشته است. تان به‌طور مستقیم با «جان ترنوس»، معاون ارشد بخش مهندسی سخت‌افزار اپل، کار می‌کرد.

وظایف مدیر طراحی اپل میان سایر افراد تقسیم می‌شود

اپل درحال‌حاضر مشغول تقسیم وظایف تان است تا انتقال سمت صورت بگیرد. افرادی که تا به امروز با تان کار کرده‌اند ازجمله «ریچارد دین»، دست راست تان و رئیس طراحی محصول آیفون، نقش‌های بزرگ‌تری خواهند گرفت. همچنین «کیت برگرون»، مدیر اجرایی مهندسی سخت‌افزار، مسئولیت بخش طراحی اپل واچ را بر عهده می‌گیرد.

مدیر طراحی اپل
تنگ تان

تان دومین مدیر بالارده در اپل است که در روزهای اخیر، خبر جدایی‌اش منتشر شده است. پیش‌از‌این شاهد انتشار خبر جدایی «استیو هتلینگ» بودیم. هتلینگ یکی از مدیران اپل است که مسئولیت توسعه فناوری‌های نوآورانه مورد استفاده در آیفون، آیپد و هدست ویژن پرو را بر عهد دارد. هتلینگ خالق تاچ آیدی و عملکرد چندلمسی نمایشگر آیفون محسوب می‌شود.

طبق گزارش بلومبرگ، پیش‌ازاین دو مدیر بالارده دیگر از اپل جدا شده‌اند. «لورا لگروس» که مدیریت محصولات سخت‌افزاری را بر عهده داشت، در پایان ۲۰۲۲ بازنشسته شد. «یانیک برتولوس»، معاون مهندسی سخت‌افزار که به ترنوس گزارش می‌داد و در زمان بازنشستگی لگروس مدیریت محصولات سخت‌افزاری را بر عهده گرفت، در اکتبر سال جاری میلادی بازنشسته شد.

گزارش بلومبرگ همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که مدیران طراحی مک و آیفون اخیراً ارتقا گرفته‌اند که این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده تغییرات ساختاری در اپل در سال‌های پیش رو باشد.

درباره ی کامران جوادی