مینگ-چی کو: نسل بعدی اپل واچ احتمالاً نوآوری خاصی نخواهد داشت

به گفته مینگ-چی کو، تحلیلگر محصولات اپل، اپل واچ ۲۰۲۴ احتمالاً نوآوری خاصی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. برای مثال، اپل واچ بعدی به نمایشگر میکرو LED یا فناوری نظارت بر قند خون مجهز نمی‌شود. به اعتقاد او، این ویژگی‌ها تا دو سال دیگر هم به اپل واچ اضافه نخواهند شد.

پیش از این «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، گفته بود که انتظار دارد سال آینده به مناسبت دهمین سال عرضه اپل واچ، شاهد رونمایی از Apple Watch X باشیم. حالا نمی‌دانیم با توجه به گفته‌های کو، چنین محصولی معرفی خواهد شد یا خیر.

سؤالات بی‌پاسخ درباره نسل بعدی اپل واچ

احتمالات و سؤالات بی‌پاسخ زیادی پیرامون اطلاعات امروز مینگ‌-چی کو وجود دارد. به عنوان مثال، شاید کو به مدلی اشاره می‌کند که جانشین اپل واچ سری ۹ خواهد شد. شاید اپل ساعت هوشمند Apple Watch X را به‌عنوان یک مدل بالارده‌ معرفی کند و قابلیت‌های خلاقانه‌ای هم در آن به‌کار برد؛ درست همانند آیفون X که اندکی پس از آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در سال ۲۰۱۷ عرضه شد.

همچنین گرمن پیش‌بینی می‌کند که اپل واچ ایکس دارای یک قاب نازک و مجهز به سیستم اتصال باند مغناطیسی باشد. اگر عرضه این اپل واچ تا سال ۲۰۲۵ به تعویق بیفتد، احتمالاً نمایشگر میکرو LED هم به آن اضافه خواهد شد.

کو احتمال می‌دهد فروش اپل واچ در سال ۲۰۲۳ به ۳۶ تا ۳۸ میلیون دستگاه کاهش یابد که نسبت به سال گذشته کاهش ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. بااین‌حال، به گفته این تحلیلگر، ترکیب اپل واچ با هدست ویژن پرو می‌تواند تجربه مدیریت سلامت بی‌نظیر و خلاقانه‌ای ایجاد کند. بنابراین شاید عرضه هدست ویژن پرو در ۲۰۲۵ موجب افزایش فروش اپل واچ شود.

درباره ی کامران جوادی