نسخه ارزان‌تر هدست ویژن پرو اپل احتمالاً با تراشه آیفون و بدون نمایشگر خارجی از راه می‌رسد

نسخه ارزان‌تر هدست ویژن پرو احتمالاً نسخه‌ای با دوربین‌های خارجی کمتر، بدون ویژگی EyeSight و دارای یک تراشه آیفون به‌جای تراشه مک خواهد بود. «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، می‌گوید اپل از این طریق به‌دنبال کاهش قیمت هدست جدید خود و عرضه آن در محدوده قیمتی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است. قیمت ویژن پرو اپل که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه شود، از ۳۵۰۰ دلار شروع می‌شود.

ویژن پرو اپل یک «هدست واقعیت ترکیبی» پیشتاز است، اما برای اکثر مصرف‌کنندگان محصول بسیار گرانی محسوب می‌شود. به‌نظر می‌رسد که اپل برای جذب کاربران بیشتر به‌دنبال ساخت نسخه‌ای ارزان‌تر و با قابلیت‌های کمتر از این هدست است.

ویژن پرو اپل

قابلیت‌های نسخه ارزان‌تر ویژن پرو اپل

گرمن قبلاً در گزارشی گفته بود که نسخه ارزان ویژن پرو از نمایشگرهای داخلی با وضوح پایین‌تر استفاده می‌کند. طبق گفته گرمن، اکنون اپل ممکن است حتی نمایشگر خارجی را که قابلیت EyeSight دارد، حذف کند. حذف این نمایشگر احتمالاً به حذف برخی از سنسورها و دوربین‌های خارجی هم منجر می‌شود. EyeSight چشم‌های کاربر را روی یک نمایشگر OLED رو به بیرون بازمی‌تاباند؛ بدین ترتیب هرکس که به کاربر نزدیک شود، می‌تواند جهت نگاه او را ببیند. اپل این قابلیت را یکی از نقاط قوت ویژن پرو اعلام کرده است؛ اگرچه یک ویژگی حیاتی به‌حساب نمی‌آید.

به گزارش گرمن، اپل نسخه‌ پریمیوم ویژن پرو را نیز می‌سازد. این نسخه EyeSight خواهد داشت و برای کاهش وزن به‌جای لنزهای زایس فعلی از لنزهای داخلی در آن استفاده خواهد کرد.

اپل هنوز تاریخ عرضه ویژن پرو را به‌صورت دقیق مشخص نکرده است و فقط می‌دانیم اوایل سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

درباره ی کامران جوادی